Apple investoval půl miliardy do izraelského startupu

Další pozoruhodná akvizice spatřila světlo světa. Několik zahraničních médií, jimž v čele stojí WSJ, uvádí, že společnost Apple zakoupila za 20 milionů dolarů (asi 516 milionů korun) izraelskou firmu LinX. Tato technologická firma existuje již čtyři roky a specializuje se na produkci fotoaparátů pro mobilní zařízení. Fotoaparáty jsou vybaveny 3D senzory, jimiž je možné změřit hloubku focené scenérie, a tím zhotovit trojrozměrnou mapu.

„Apple čas od času kupuje malé technologické společnosti a obecně ani neřešíme naše cíle a plány,“ uvedl mluvčí společnosti Apple.

Otevírají se nové možnosti ve světě technologií

V loňském roce společnost LinX představila malé moduly kamer, které umožňují získat lepší kvalitu obrazu i při nízké hladině osvětlení a rychlejší expozici za standardních podmínek v interiéru. Tato technologie tedy nabízí vyšší kvalitu obrazu single-lens-reflex (SLR) bez potřeby objemného zařízení.

Tato technologie může otevřít cestu k funkcím, jako je automatické odstranění pozadí, 3D modelování objektů a rozpoznávání obličeje.

Clean Our Cloud Balloons

Apple odkoupil izraelskou společnost LinX.

Zdroj: WSJ

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru