Apple hledá inženýra pro vývoj ohebných displejů

Apple hledá inženýra pro vývoj ohebných displejů

Apple zveřejnil inzerát, ve kterém hledá hardwarového inženýra se zkušenostmi s ohebným displejem, což naznačuje, že společnost se aktivně zabývá touto teprve vznikající moderní technologií.

Inzerát původně zveřejněný 1. dubna na webu Applu hledal „Senior Optical Engineer“, který má zkušenosti s novými technologiemi včetně flexibilních displejů. Tento příspěvek odpovídá nedávné zvěsti, že budou na trh uvedeny iWatch.

Fámy týkající se iWatch kolující v několika posledních měsících směřují k ergonomicky nositelnému zařízení se zakřiveným displejem. Díky jednomu patentu, ve kterém je podrobně popsáno zařízení s pružným displejem, se důkazy o vývoji takových hodinek zdají velice pravděpodobné.

Podle podobného příspěvku se také spekuluje, že pracovník pozice „Display Specialist“ by se měl podílet na rozvoji zobrazovacích technologií LCD, AMOLED, ale právě i na vývoji ohebných displejů.

Soudě podle shrnutí pracovních inzerátů a v nich požadovaných dovedností Apple pravděpodobně zkoumá, jak nejlépe sestavit zařízení s vysoce kvalitním ohebným displejem. Na druhou stranu se ale společnost může pouze snažit studovat své možnosti v tom, jak nejlépe takový produkt nasadit v případě potřeby.

Budeme tedy jednou „skládat“ iPhone do kapsy? To už je téměř jisté, otázkou ale zůstává, kdy to bude?

Zdroj: appleinsider.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru