Apple daruje 1 milion dolarů čínské neziskové organizaci na pomoc obětem povodní

Technologický gigant Apple se stal první americkou společností, která darovala finanční prostředky Čínské nadaci pro zmírnění chudoby (CFPA). Nezisková organizace pomáhá obětem povodní podél řeky Jang-c.  

Čínská nezisková organizace CFPA v pondělí oznámila, že obdržela od kalifornské společnosti Apple finanční prostředky ve výši cca 1 milionu dolarů. Apple zároveň tvrdí, že hodlá s organizací spolupracovat a poskytovat příspěvky tam, kde jsou nejvíce zapotřebí.

environment-391429_1280

„Naší myšlenkou je pomáhat v oblastech podél řeky Jang-c, které jsou zpustošené povodněmi,“ vyjádřil se Tim Cook, CEO společnosti Apple, ve svém příspěvku na populární čínské sociální síti Weibo.

V publikaci cituje statistiky Čínského ministerstva pro občanské záležitosti, ze kterých plyne, že přívalové deště postihly 31 milionů lidí ve více než 500 městech v regionu.

Zdroj: Apple Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru