Dnes vyšlo 15 článků

Apple chystá bezdrátové nabíjení pro iPhone

Předpokládá se, že příští rok společnost Apple představí bezdrátové nabíjení od společnosti Qualcomm pro nový iPhone 7. Doposud není možné iPhony nabíjet bezdrátově, neboť zadní část jejich těla je vyrobena z kovu. Firma Qualcomm přišla s novou technologií, která by měla dokázat nabíjet i hliníkový iPhone 6.  

qualcomm

Bezdrátová nabíječka od společnosti Qualcomm

Bezdrátové nabíjení iPhonu

Společnost Qualcomm vyvinula novou technologii, která umožní bezdrátové nabíjení telefonů s hliníkovou zadní částí. Jablíčková firma by tak mohla tuto technologii využít u budoucí generace iPhonu.

Technologie se pyšní mnoha přednostmi. Nespornou výhodou je vlastnost nabíjení na dálku. Telefony a tablety sice nemůžete nabíjet na metrovou vzdálenost, ale nabíjecí plochu je možné umístit například pod desku stolu. Vzdálenost se odhaduje na několik málo centimetrů. Jelikož Apple preferuje minimalismus, toto minimalistické řešení si oblíbí.

Budeme tedy doufat, že nová generace iPhone 7 již umožní bezdrátové nabíjení.

Zdroj: BGR

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru