Apple chce, abyste mohli darovat orgány přes iPhone

Kalifornská společnost Apple chce, aby bylo darování orgánů jednodušší než kdy předtím. Lidé by se mohli zaregistrovat jako dárci orgánů prostřednictvím svého iPhonu. Aktualizace softwaru umožní, aby se uživatelé zaregistrovali na seznam dárců přes aplikaci Health, která je předinstalovaná v každém zařízení jablíčkové firmy.

Aplikace Health je velice užitečný nástroj zejména pro uživatele, kteří se starají o své zdraví a kteří sledují svůj zdravotní stav. Poprvé se objevila v mobilním systému iOS 8 v roce 2014. A je stále užitečnější a propracovanější.

iphone-6-458151_1280

Apple chce, abyste se mohli registrovat jako dárci orgánů přes iPhone. Zdroj: Pixabay

Nadcházející aktualizace operačního systému iOS by měla přinést vylepšenou aplikaci Health, přes kterou se budou moci lidé registrovat jako dárci orgánů. Proces registrace bude naprosto jednoduchý.

„CEO Tim Cook říká, že doufá, že nový software pomůže zmírnit dlouhotrvající nedostatek dárců,“ dodává Associated Press. „Tim Cook řekl serveru Associated Press, že i spoluzakladatel společnosti Steve Jobs čekal dlouhou dobu na transplantaci jater.“

Asi jedinou špatnou zprávou je, že možnost registrace bude prozatím přístupná pouze majitelům iPhonů v USA. Technologický gigant by chtěl funkci rozšířit do dalších zemí, nicméně pravidla a předpisy týkající se dárcovství orgánů v jiných zemích by mohly rozšíření funkce ztížit.

Zdroj: iPhone Hacks

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru