Apple čelí další žalobě: iPad 4. generace vydal příliš brzy a nečekaně

Apple často čelí kde jakým žalobám. Jenže tentokrát přišla jedna z nejzvláštnějších. V Brazílii kde nedávno ztratila práva na používání názvu iPhone čelí žalobě ze strany místních úřadů. Oficiální obvinění stojí za to: Plánované zastarávání.

Nejspíše teď přemýšlíte, co to znamená. Žaloba je mířena na to, že Apple iPad 4. generace s 9,7″ Retina displejem není dostatečně inovativní, aby jej Apple měl vydávat. Podle úřadu totiž čtvrtá generace nepřináší dostatečně inovativní novinky, kvůli kterým musel byt vyráběn nový model. Místo toho je mohli nabídnout již ve verzi předchozí.

Úřady tak tvrdí, že čtvrtá generace přišla úplně zbytečně s cílem, aby se z třetí generace stal zastaralý produkt.

Při pohledu na obě generace je však vidět technologický postup. Současný iPad oproti svému předchůdci nabízí dvojnásobně vyšší výpočetní i grafický výkon. Je pravda, že tento nárust spolu s novým Lightning konektorem jsou jediné změny. Jenže nárust výkonu je opravdu poznat.

Navíc Brazilské úřady vinní Apple také z toho, že nedodržel pravidelný roční cyklus ve kterých vydává nové generace iOS produktů.

Úřady svou žalobou chtějí dosáhnout, aby Apple nejen vyměnil třetí generace za čtvrtou všem zákazníkům, kteří si jej zakoupili v Brazílii, ale také aby jim zaplatil půlku ceny, za kterou tablet zakoupili. Kromě toho má Apple zaplatit pokutu ve výšce hodnoty všech iPadů třetí generace prodaných v Brazílii.

Je až s podivem, za co dnes je možné někoho stíhat.

Zdroj: letemsvetemapplem.eu

Komentáře

Nahoru