Apple Car: Ještě není nic oficiální a je tu první žaloba! Prý Apple přebírá záměrně zaměstnance…

Wow, Apple pracuje na vývoji elektromobilu a celý internetový svět je na nohou. Za poslední měsíc nás doslova obklopují informace o automobilu od Applu, spolupráce s Teslou nebo dokonce prodej této společnosti. Nic však není ani oficiální a ani nic nikdo pořádně neví a už je tu první žaloba. 

Apple již rok pracuje na vývoji elektromobilu – tato zpráva před několika týdny obletěla internet jako nový a ještě nebezpečnější virus. Avšak, nic není vůbec oficiální a ani potvrzené a na společnost se již sepisuje žaloba. Tentokrát (a to se musíme divit) se nejedná o patenty, za které Apple zaplatil již v minulosti nemalé částky. Žaloba je za přebírání zaměstnanců ze společnosti A123 Systems, která vyrábí autobaterie.

To musí naštvat…

A o co v žalobě jde? Je to jednoduché. Společnost, jejiž jméno jste dnes slyšeli poprvé obvinila Apple, že záměrně krade zaměstnance, aby mohli pracovat na vývoji nového Apple elektromobilu (pod pracovním názvem Titan). Kalifornský velikán měl v poslední době údajně zaměstnat pět zaměstnanců, aby vytvořili jakousi divizi pro velké baterie. Tím prý došlo k zásadnímu porušení jejich dohody se zmiňovanou společností A123.

640x-1

Nejedná se o žádnou aktualitu, avšak informace vylezla teprve nyní na povrch. Jedná se o záležitost z minulého června, kdy měl Apple startovat kampaň na přebírání zaměstnanců A123 Systems. Společnost vyrábějící baterie totiž zaznamenala úbytek zaměstnanců, kteří odcházeli za divných okolností. Následně se objevili v týmech Applu. A123 následně oznámila Applu, že s takovým to jednáním nesouhlasí.

Reakce?

Apple to velkoryse ignoroval.

Zdroj: LsA, foto: axeetechgotraffic

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru