Apple bojuje proti falešným hodnocením na AppStore

Apple bojuje proti falešným hodnocením na AppStore

Všichni víme, že aplikaci s dobrým hodnocením si stáhne více uživatelů. A díky Apple algoritmům se objeví výše v různých žebříčcích. Takže se není čemu divit, že mnoho vývojářů s hodnocením svých aplikací manipuluje. Jenže hromada dobrých hodnocení v krátkém čase je docela podezřelá. A zdá se podezřelá i Apple.

Apple totiž falešné hodnocení čas od času odstraňuje. Není jisté, jak na to přijde. Ale rychlý nárůst pozitivních hodnocení je vždycky podezřelý. Navíc falešné recenze bývají často dost podobné. Používají stejnou obecnou formulaci, strukturu a interpunkci. A jsou až příliš pozitivní. Falešné hodnocení vypadá nějak takhle:

fake-rating

Všimněte si podobnosti

Diskutovalo se o tom na fóru iPhoneDevSDK už v květnu. Pár vývojářů si totiž tehdy všimlo, že zmizela spousta jejich dobrých hodnocení. Nikdo z nich ale samozřejmě nepřiznal, že to byla koupená hodnocení.

V dnešní době je to úplně normální

Kupovat si hodnocení pěti hvězdiček je dneska běžná praxe. Existuje několik webových stránek a marketingových služeb, které to svým zákazníkům umožňují.

fakereviews1

Kupte si 100% skutečné hodnocení na webu buyiphoneappreviews.com! …. Ale počkat? Když si ho koupíte, tak je spíš 100% falešné, ne?

Záhadné zmizení tisíců hodnocení

Jak informoval @OurielOhayon, podezřelé hodnocení se objevilo například u aplikace Better Fonts Free. Těm totiž během jedné noci zmizelo skoro všechno hodnocení. Před změnou měla více než 20 000 hodnocení, zbylo jich asi o 16 000 méně.

Jasně, mohla by to být náhodná chyba. Jenže to není jediný případ. Apple s falešným hodnocením skutečně manipuluje. Nikdo neví, jak často takové věci kontroluje, ale jisté je, že to dělá. A to je pro všechny poctivé iOS vývojáře rozhodně dobrá zpráva.

Zdroje: TechCrunch, MacRumors

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru