Apple bez Stevea Jobse? Úplně jiná společnost

Apple bez Stevea Jobse? Úplně jiná společnost

Po smrti svého zakladatele získává společnost zcela jinou tvář

Uplynulo již osmnáct měsíců od smrti Stevea Jobse, zakladatele Applu a jednoho z největších vizionářů poslední doby. Společnost Apple nyní vede Tim Cook a je otázkou, co by samotný Steve jeho způsobu vedení řekl.

Apple se totiž pod Cookovým vedením potýká s řadou problémů. Dochází k chybám, kterých by se Jobs nedopustil, a jsou realizovány kroky, které by nikdy neschválil. Šíří se názor, že za Stevea Jobse fungoval Apple mnohem lépe.  Jako problém odborníci vnímají například používání nového operačního systému ve spojení se zastaralým hardwarem, nepovedených mapách, nedostatečném cílení na skupinu profesionálů.

Některá pochybení přiznává i samotný Cook. Jedná se především o uvedení nedostatečného iMacu, desktopu vše v jednom, který byl uveden na trh, aniž by Apple měl k dispozici odpovídající hardware. Průšvih s iMacy byl hlavní příčinou toho, že tržby Apple klesly v minulém roce o 22%.

Někteří analytici jsou toho názoru, že se Apple po řadě neúspěchů opět postaví na nohy a bude sice méně okázalou, přesto však stabilní firmou. Jiní experti jsou toho názoru, že se nyní Apple konečně vrací nohama na zem – např. tím, že snižuje přehnaně vysoké marže, kterých se tak úporně držel Steve Jobs. Jaký bude ovšem další vývoj společnosti bez svého zakladatele, který jí dal tak osobitou tvář, ukáže teprve čas.

Zdroj: https://computerworld.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru