Dnes vyšlo 15 článků

Apple automaticky dodá novější iMac za stejnou cenu

Objednal si 27 palcový iMac, ale bohužel to bylo zrovna ve špatný čas. Měl tu smůlu, že o den později Apple představil nové modely s Retina 5K displejem a za úplně stejnou cenu! Normálně by to trochu naštvalo… Ale Apple překvapil a místo starého iMacu poslal ten nově představený.

Jeden uživatel se na Redditu ve středu podělil o svou zkušenost s galantním chováním Applu. Objednal si 27 palcový iMac za cenu 1999 dolarů a nedlouho poté Apple představil novější iMac s Retina 5K displejem. A protože se nový iMac prodává za stejnou cenu jako ten starý, přišel mu od Applu následující e-mail:

„Možná jste o tom neslyšel, ale právě jsme představili nový iMac s Retina 5K displejem. Vzhledem k tomu, že vaše objednávka ještě nebyla odeslána, automaticky jsme ji změnili na nový iMac s Retina 5K displejem.“

Vzhledem k tomu, že ceny starého a nového modelu jsou shodné (1999 dolarů), vypadá to, že se Apple zachoval skutečně hezky a že je to pro zákazníka výhodné. Ale jak se zpráva šíří internetem, objevují se názory, že to úplně tak skvělé zase není. Novější rozhodně neznamená ve všem lepší – jak to známe třeba z letos představených Macbooků…

Diskutuje se ohledně grafického čipu. V novém modelu je AMD Radeon R9 M280X, zatímco ve starším GeForce GTX 780M. Ten je v mnohých aspektech výkonnější a navíc podporuje technologii CUDA, která je používaná v softwaru od Adobe. Čip od AMD ji nepodporuje.

imac

Nový iMac na českém Apple Store

Rozdíl mezi oběma kartami ovšem není tak obrovský, že byste měli být nespokojení, když vám Apple automaticky poskytne novější model.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru