Apple a jeho nelidské podmínky v čínských továrnách

Apple a jeho nelidské podmínky v čínských továrnách

Nadměrně přesčasy, práce 24 hodin bez přestávky, žádné volno. Takto popisují nelidské pracovní podmínky v čínských dodavatelských firmy Apple zahraniční média.

Apple začal celou situaci přešetřovat. „Staráme se o každého pracovníka,“ zareagoval na obvinění Tim Cook, šéf společnosti Apple. „Jakýkoliv náznak, že nás  nezajímá, je nepravdivé a uráží nás,“ dodal Apple pro Daily Mail. „Pracuj těžko dnes, nebo zítra budeš těžko hledat práci,“ hlásí transparent ve firmě Foxconn, která je významným dodavatelem Applu.

Takováhle je motivace zaměstnanců technologického giganta, který je v poslední době nechvalně známý i kvůli početným sebevraždám svých zaměstnanců. Nasvědčují tomu také záchranné sítě namontované kolem továrny. Mají být určené pro ty, kteří nezvládají obrovský pracovní tlak a chtějí se zabít skokem ze střechy budovy.

Sítě proti sebevrahům / Zdroj: nytexaminer.com

Sítě proti sebevrahům / Zdroj: nytexaminer.com

Štítky:

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru