Apple a Google ničí klony Flappy Bird

Apple a Google ničí klony Flappy Bird

Úspěch Flappy Bird je neuvěřitelný. Je to ukázkový příklad toho, že i z naprosto obyčejného nápadu lze vytvořit něco obrovského. Existují hromady mnohem propracovanějších her, kterým se o takové popularitě může jen zdát.

A v návaznosti na neuvěřitelný úspěch Flappy Bird se objevilo obrovské množství jeho klonů. Apple a Google se tomu ale snaží zabránit. Když v současné době zadáte do vyhledávání na Google Play nebo App Store „flappy“, objeví se vám výsledky her jako Flappy Fish, Flappy Pig nebo Splashy Fish. Nicméně někteří vývojáři tvrdí, že jak Apple tak Google proti aplikacím, které jsou jasně postaveny na původním Flappy Bird, vždy rychle zakročí.

flappy

Přestože se na Google Play nachází dostatek “flappy” her, někteří vývojáři tvrdí, že mají s tímto slovem v názvu problémy.

Například minulý pátek tweetoval Ken Carpenter ze studia Mind Juice Media, že jejich hra Flappy Dragon byla Applem odmítnuta. Společnost prý jako důvod uvedla zjištění, že se jméno jeho aplikace pokouší využívat popularity jiné aplikace. A na jeho tweet reagovalo i několik dalších vývojářů, kterým se od Apple i Googlu dostalo podobných odpovědí. Někteří z nich přemýšlejí o tom, že hru zkusí odeslat znovu s jiným názvem.

Mluvčí Apple uvedl, že neodmítají hry, které mají v názvu „flappy“. Odmítají pouze hry, které se zjevně snaží přimět zákazníky myslet si, že jsou nějak spojeny s originálem nebo jej dokonce nahrazují. Google to zatím nekomentoval. Carpenterovi prý v reakci na jeho Flappy Dragon řekl, ať v popisku aplikace nepoužívá irelevantní údaje nebo názvy.

„Dal jsem tam nějakou větu o tom, že Flappy Dragon je teď nejlepší flappy hrou, když už neexistuje Flappy Bird,“ uvedl Carpenter.

Když zkusil aplikaci nabídnout Googlu znovu po odstranění tohoto vyjádření, opět neuspěl. Nakonec se mu povedlo hru na Google Play dostat pod změněným názvem Derpy Dragon. V současné době si ji tam klidně můžete stáhnout.

Nenechají vás profitovat na úspěchu jiných

A zdá se, že rozhodnutí zakročit proti všem klonům se nedotklo jen nově předložených her. Vyrovnat se s tím musely i hry, které již byly na App Storu či Google Play nahrané. Například Flappy Bee na App Store, jedna z prvních her, která využívala jméno „flappy“ se nyní jmenuje Jumpy Bee. Zda byl název změněn na žádost Apple je v současné době nejasné. Vypadá to však, že obě firmy pomalu reagují na vlnu „flappy“ her útočících na jejich obchody. Vývojáři, kteří přišli včas, se dočkali velkého úspěchu. Všichni ostatní, kteří se  snaží rychle dostat k penězům, však mají smůlu.

Zdroje: The Verge, CNN, BGR, obrázek: Digital Trends

Komentáře

Nahoru