Appka od Vodafonu chrání ženy v Turecku před domácím násilím. Turečtí tyrani o ní nevědí!

Vodafone v Turecku přišel s užitečnou mobilní aplikací, která pomáhá týraným ženám. Aplikace, která vystupuje pod názvem Kırmızı Işık, slouží k volání o pomoc. Násilník netuší, že jeho oběť má takovou aplikaci v telefonu nainstalovanou, neboť na první pohled vypadá jako aplikace spouštějící svítilnu. Na jejím vývoji pracovala společnost Y&R Team Red. Jak funguje a jak se turecké ženy o její existenci dozvědí?

Aplikace musí být v telefonu neustále spuštěná. Poté stačí, když žena zatřese s telefonem a aplikace ihned rozešle volání o pomoc s GPS polohou týrané ženy třem předvoleným kontaktům. Způsob propagace je velice zajímavý, neboť Vodafone musí být obezřetný. Informace se mají dostat pouze k ženám, nikoliv k mužům. Masová média (televize, rádio, outdoorová reklama) byla z marketingového plánu okamžitě vypuštěna.

#skrytapropagace

Propagace je zajištěná prostřednictvím videí s ryze ženským obsahem. Většinou se informace o aplikaci objevují až v pozdějších stopách, ke kterým se dostanou pouze ženy. Pokud se muž k danému videu dostal náhodně, s největší pravděpodobností ho vypne hned někdy zpočátku. Jedním z videí, ve kterém se nachází také upoutávka na mobilní aplikaci, je několikaminutový návod na česání vlasů.

Autorky videí, ve kterých se nachází upoutávka na mobilní aplikaci, se objevily v mnoha ženských pořadech. Byly představeny jako slavné vlogerky, jejichž trendy musíte neustále sledovat. Potom se ženy dostaly k videím, ve kterých je autorky upozorňovaly, jak volat o pomoc při domácím násilím.

Na dámských toaletách byly vyvěšené propagační letáčky, ba dokonce i cedulky na dámském oblečení, zejména u spodního prádla, informovaly o mobilní aplikaci. Během několika měsíců měla aplikace čtvrt milionu stažení.

Zdroj / Foto: Marketing Journal

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru