Dnes vyšlo 15 článků

Aplikaci Je Suis Charlie schválil Tim Cook

Aplikaci Je Suis Charlie schválil Tim Cook

V neděli se na App Store objevila aplikace Je Suis Charlie. Původně tam být vůbec neměla, protože má podle všeho trochu co dočinění s náboženskými konflikty. Ale francouzská zpravodajská agentura Nice-Martin napsala Timu Cookovi a bylo to.

Apple je známý tím, že do svého obchodu s aplikacemi pouští jen takové aplikace, které za něco stojí. Proto také jejich schvalovací proces nějakou dobu trvá – obvykle je to 10 až 15 dní. Ale tentokrát došlo k výjimce. Aplikace Je Suis Charlie byla zveřejněna prakticky okamžitě. Zpravodajská agentura Nice-Martin se totiž nebála napsat samotnému Timu Cookovi – CEO Applu.

Podle všeho jeden z Cookových asistentů reagoval asi deset minut po tom, co byl email odeslán, a aplikace se brzy poté objevila v App Store.

O jakou aplikaci jde?

Heslo „Je Suis Charlie“ znamená „Já jsem Charlie“. Pomocí něj se spousty lidí po celém světě připojují ke kampani na podporu svobody projevu po teroristickém útoku na pařížský satirický časopis Charlie Hebdo.

Aplikace Je Suis Charlie obsahuje mapu vašeho okolí, na které uvidíte, kolik Charlie je ve vaší blízkosti. Vy se k nim můžete taky přidat. Stačí kliknout na logo Je Suis Charlie a to vaši polohu zaznamená do mapy.

je_suis_charlie_app

Aplikaci najdete na AppStore i Google Play.

Zdroje: Mashable, BI

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru