Aplikace ze Slovenska je stahovanější než Angry Birds

Aplikace ze Slovenska je stahovanější než Angry Birds

Většina vývojářů by ani nepomyslela na to, že by se někdy počet stažení jejich aplikace mohl rovnat s Angry Birds. Erik Hudák to ale se svou aplikací dokázal. O to významnější to pro nás je, jelikož je to Hudák ze sousedního Slovenska. A jeho úžasná aplikace je dostupná i v Česku. Že ji ještě neznáte? Tak to rozhodně pokračujte ve čtení.

Vzniklo to na pivu

Erik Hudák byl takhle jednoho dne na pivu s kamarádem. V té době pracoval jako freelancer a řešil weby pro více klientů. Jeden z nich mu zrovna zavolal, že na jeho faktuře jsou nesprávné údaje. Co teď s tím, když si sedíte v hospůdce s dobrým známým a pivem s pěknou pěnou? No tehdy s tím ještě nešlo dělat opravdu nic, ale dnes už je všechno jinak.

Jednatřiceti letý Hudák se tehdy pustil do hledání aplikace, která by mohla fakturu rychle odeslat, aby se pro příště vyhnul takovým problémům. Ale nenašel. Nenašel na Slovensku ani u nás v Česku. A dnes už ví, že i v celé Evropě je jeho jedinou přímou konkurencí britská firma Invoice2go, která se věnuje podobným věcem.

MiniFaktura

MiniFaktura je tak vlastně aplikací, pomocí níž můžete rychle odesílat faktury. Přes mobil nebo tablet můžete vystavit fakturu během několika sekund a to dokonce i bez připojení k internetu. Pak ji můžete odeslat emailem ve formátu PDF. A jde to ještě dále. Faktury lze synchronizovat s jinými zařízeními a pomocí několika kliknutí je můžete propojit i se svým účetním systémem.

Aplikace je v současné době dostupná na Slovensku (pro Android, iPhone, iPad a i cloudové řešení), v Česku (iPhone) a Německu (iPhone). Hudák ale plánuje, že by každý měsíc mohli proniknout do jedné nové země.

faktura2

Cílí na Evropu

Jeden dobrý nápad vynesl Hudákovi i místo v kalifornském Silicon Valley. Co víc by si developer mohl přát? Slovenská agentura pro rozvoj investicí a obchodu ve spolupráci se společností Neulogy totiž vyhlásila soutěž o čtyři nejlepší startupy. A tak se Hudák vydal do mekky IT.

A učinil tam důležitá rozhodnutí. Po působení v USA si ujasnil, že tamní konkurence je opravdu tvrdá, a tak bude jednodušší cílit na Evropu, kde je naopak téměř nulová. Nejdříve se chce zaměřit na západní Evropu, pak se přesunout o trochu na východ, a když se bude dařit, tak jít až do Asie.

Mělo by to všechno být docela rychlé. Každý měsíc by se totiž Hudák chtěl dostat na jeden nový trh.

„Nemal by v tom byť problém, keďže aplikáciu sme vyvíjali tak, aby bola rýchlo nastaviteľná pre všetky krajiny,“ řekl Hudák.

Z poloviny aplikaci vlastní Erik Hudák, druhá půlka patří investorovi Jump soft. Pracuje na ní deset lidí. Prý má šanci na úspěch i v dalších zemích, ale záviset to bude do velké míry na tom, jak se jí v daném státě podaří získat místní partnery. Bylo by totiž dobré spolupracovat s místními firmami, které vyvíjí fakturační software.

A Angry Birds?

MiniFaktura je porazila hned dvakrát – prvně na Slovenském a pak na Českém trhu. Aplikace pro iPhone byla dostupná od února 2012 a Angry Birds porazila ve stahování už v prvním týdnu. A pak se tento husarský kousek podařilo zopakovat ještě u nás v Česku.

Zdroj: hn.hnonline.sk

Komentáře

Nahoru