Aplikace Záchranka, kterou si stáhlo už více než 280 tisíc uživatelů, představuje funkce pro neslyšící

Mobilní aplikace Záchranka, kterou si stáhlo už více než 280 tisíc uživatelů, slouží k přivolání Zdravotnické záchranné služby. Ta je přes aplikaci informována o poloze člověka v nouzi. Tvůrci užitečné a praktické aplikace představí na konferenci INSPO 25. března 2017 v Kongresovém centru Praha nové funkce, prostřednictvím kterých mohou i neslyšící v rámci tísňového volání popsat své zranění bez hlasové komunikace.

„Kromě přednášky budeme mít na konferenci taky stánek, kde návštěvníci uvidí, jak se aplikace používá pro nevidomé a pro neslyšící. Budou si moci taky zkusit resuscitaci pod dohledem zkušeného záchranáře,“ řekl Filip Maleňák, autor appky.

záchranka

Zdroj: YouTube

Připravovaná konference představí celou řadu mobilních aplikací, které slouží k usnadnění životu lidem se zdravotními obtížemi. Například Cesar Mauri Loba představí aplikaci EVA Facial Mouse, která umožňuje uživateli ovládat smartphone přední kamerou.

V sálech bude zajištěno tlumočení do českého znakového jazyka a simultánní přepis mluvené řeči na plátno. Simultánní přepis bude dostupný i na tabletech, které budou na konferenci k dispozici.

INSPO pořádá BMI sdružení ve spolupráci s Křižovatky.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru