Dnes vyšlo 15 článků

Aplikace Záchranka, kterou si stáhlo už více než 280 tisíc uživatelů, představuje funkce pro neslyšící

Mobilní aplikace Záchranka, kterou si stáhlo už více než 280 tisíc uživatelů, slouží k přivolání Zdravotnické záchranné služby. Ta je přes aplikaci informována o poloze člověka v nouzi. Tvůrci užitečné a praktické aplikace představí na konferenci INSPO 25. března 2017 v Kongresovém centru Praha nové funkce, prostřednictvím kterých mohou i neslyšící v rámci tísňového volání popsat své zranění bez hlasové komunikace.

„Kromě přednášky budeme mít na konferenci taky stánek, kde návštěvníci uvidí, jak se aplikace používá pro nevidomé a pro neslyšící. Budou si moci taky zkusit resuscitaci pod dohledem zkušeného záchranáře,“ řekl Filip Maleňák, autor appky.

záchranka

Zdroj: YouTube

Připravovaná konference představí celou řadu mobilních aplikací, které slouží k usnadnění životu lidem se zdravotními obtížemi. Například Cesar Mauri Loba představí aplikaci EVA Facial Mouse, která umožňuje uživateli ovládat smartphone přední kamerou.

V sálech bude zajištěno tlumočení do českého znakového jazyka a simultánní přepis mluvené řeči na plátno. Simultánní přepis bude dostupný i na tabletech, které budou na konferenci k dispozici.

INSPO pořádá BMI sdružení ve spolupráci s Křižovatky.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru