Aplikace vás naučí cizí jazyk během volných chvilek

Jazykové znalosti získávají v dnešním globálním světě na důležitosti. Aplikací, které vám pomohou se nějaký nový jazyk naučit, je mnoho. Nejznámější je nejspíš DuoLingo. Jenže většina majitelů této aplikace se ani nedonutí ji každý den zapnout. Pro osvojení nového jazyka je přitom důležité jej vstřebávat denně po malých várkách.

Vědci z MIT proto přišli s novým modelem učení. Pracují na sérii aplikací s názvem WaitSuite, které by mohly pomoci naučit nový jazyk i časově vytíženým lidem. Nabízí vám totiž slovíčka během chvilek, kdy na něco čekáte – třeba na načtení e-mailů ve vaší schránce.

V rámci WaitSuite je v současné době ke stažení WaitChatter (rozšíření pro Google Chrome), které vám zobrazuje slovíčka, když čekáte na e-maily, nemáte připojení k Wi-Fi apod. V současné době je integrovaná pouze francouzština a španělština.

hey-whatsup

Zvyšuje to produktivitu

Tím, že se uživatelům během čekání zobrazuje nový úkol – slovíčka, nemají čas otevírat sociální sítě a trávit tady zbytečný čas. Díky tomu se zvyšuje produktivita.

Do budoucna tým stojící za WaitSuite plánuje rozšířit aplikace i do dalších oblastí, jako jsou matematika nebo právo.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru