Dnes vyšlo 15 článků

Aplikace vám v náhodný čas pošle oznámení a vy musíte vyfotit své okolí

Aplikace OneMinute je založená na tom, že nikdy nevíte, kdy po vás bude něco chtít. Každý den vás v náhodnou dobu upozorní, že právě teď přišla ta chvíle, a vy máte 60 sekund na to, abyste vyfotili své okolí.

Klíčovou myšlenkou je, že všichni uživatelé po celém světě dostávají upozornění od OneMinute ve stejný čas. Když se pak všechny fotografie v aplikaci spojí dohromady, můžete se podívat, co lidé po celém světě v daný čas dělají. A právě ta spontánnost dělá aplikaci zajímavou. Je vzrušující sledovat, co se děje po celém světě.

oneminute_screenshot

V pravém spodním rohu každé fotky je navíc uvedeno, kde byla vyfocena

Ozvala se aplikace v nevhodný čas?

Protože se OneMinute ozývá náhodně a každý den v jiný čas, může se stát, že kolem sebe máte něco, čím se zrovna nechcete chlubit. V OneMinute ale musíte vyfotit jen úzký pruh vašeho okolí, takže je zbytečné starat se o to, jestli je okolo vás uklizeno a o další zbytečnosti. Na tomhle je postavený třeba Instagram – lidé si pečlivě nachystají, co si vyfotí, a tak mají šanci ovlivnit, jak se budou prezentovat před světem. Na OneMinute je to jinak. Za tu minutu nic vymyslet nestihnete, musíte prostě vyfotit to, co je.

oneminute_notifications

Zbývá 42 s

Pokud fotku nestihnete vyfotit do minuty od oznámení, prostě jste to dneska propásli a máte smůlu. A ne, nemůžete to odložit do doby, než se budete nacházet v nějakém krásném prostředí. Časovač se začne odpočítávat, jakmile všichni po světě dostanou oznámení.

oneminute_bathroom

Občas se stane, že se OneMinute ozve v nevhodnou chvíli

Jakmile proběhne osudná minuta a lidé z celého světa zachytí své okolí, můžete si jejich fotky prohlížet a lajkovat.

Zakladatel chtěl vědět, co se děje po celém světě

Zakladatel One Minute, Alex Know, vysvětlil, že kdysi tupě zíral do monitoru a přemýšlel, co se asi tak v tuhle chvíli děje po celém světě. Tehdy ovšem neexistoval žádný způsob, jak to zjistit, a tak ze zvědavosti vytvořil OneMinute.

Aplikace byla vytvořena v říjnu loňského roku v rámci hackathonu (maratonu v programování). Ke stažení je ale k dispozici teprve od čtvrtka, takže se můžete přidat mezi první stovky uživatelů. Stahujte na AppStore nebo GooglePlay.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru