Aplikace vám řekne, kdy zemřete

Bylo by fajn vědět, kolik času vám ještě zbývá? Těžko říct. Každopádně tu možnost již máte. Tedy aspoň pokud jste majiteli iPhonu. Nová aplikace totiž kombinuje SDK HealthKit z iOS 8 a vaše osobní údaje a z toho odhaduje, kolik času života vám zbývá.

V podstatě jsou to takové vaše osobní hodiny života. Samozřejmě že nejsou úplně přesné, ale vývojář Alaric Cole, který za aplikací stojí, vysvětluje, že jsou výpočty opravdu docela reálné. Algoritmy jsou totiž podobné těm, které pro generování odhadu délky vašeho života používají pojišťovny.

„Umřete,“ říká popis aplikace. „Je mi to líto, ale stejně nakonec všichni umřeme.“

deadline2

Prodlužte svůj život

Aplikace má i svůj widget, takže se můžete každé ráno po probuzení rovnou mrknout, kolik vám zbývá času. Ano, je to trochu morbidní, ale zároveň vás to třeba donutí žít zdravěji, občas si zacvičit nebo si jen víc vážit života, který máte. Jakmile totiž změníte svůj životní styl, aktualizujete data v aplikaci a ona vám váš život přepočítá.

deadline

Pokud toužíte po poznání a chcete vědět, kolik máte na všechno ještě času, rozhodně stahujte aplikaci na AppStore. Mimochodem prý neukládá vaše osobní údaje, takže se nemusíte bát hackerů, kteří by chtěli zjistit datum vaší zkázy.

Zdroje: The Next Web, Business Insider

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru