Aplikace vám pomůže najít nejlepší kamarádku

Tak se objevila další aplikace pro sociální zoufalce, kterých je v dnešním světě evidentně čím dál více. Čím dál více lidí má problémy najít si nějakou spřízněnou duši, raději sedí u počítače a prohlíží profily ostatních na Facebooku a Instagramu. Ale i při koukání do mobilu si podle nové aplikace lze najít skutečně dobré přátele.

Před pár dny byla oficiálně představena aplikace Hey! VINA (pouze pro iOS), která dává ženám možnost sehnat kamarádku s podobnými zájmy, městem pobytu a společnými přáteli na Facebooku.

„Jako dospělý už se neseznamujete tak snadno jako děti,“ popsala vývojářka aplikace.

Jak vznikl nápad

Říká se, že nejlepší podnikatelské záměry vychází z vlastní potřeby, a tentokrát tomu tak opravdu je. Nápad se zrodil, když se vývojářka Jen Aprahamian přestěhovala z Los Angeles do San Francisca. Po několika osamělých nocích ji kolegyně Olivia June Poole pozvala do města. Vyšly si s pár jejími kamarádkami a probíraly tehdy online randění. A tak vznikl nápad na Hey! VINA, na kterém začaly společně pracovat v srpnu.

Z části jsou v tom i chlapi. Dámy si uvědomily, že v jejich oboru dominují muži a ony si nemají s kým popovídat.

we_launched

Co umí aplikace?

Není to prakticky nic ohromného. Vezme si data z vašeho facebookového profilu a zeptá se na vás šest otázek, kterými upřesníte, co se vám víc líbí (zda půjdete raději na skleničku nebo na šálek kávy apod.).

heyvina2

Aplikace vám pak sama zobrazí, s kým se vaše zájmy nejvíce shodují. To by měla být vaše potenciální kamarádka.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru