Dnes vyšlo 15 článků

Aplikace vám doporučí jídlo podle nálady

Ať už se potřebujete uklidnit před zkouškou nebo utěšit z rozchodu, bezpochyby jste přišli na to, že dobrým pomocníkem je jídlo. Tabulka čokolády nebo balíček chipsů to vždycky zachrání.

Jak to tak vypadá, vanička zmrzliny při každém problému je už minulostí. Vědci z Oxfordu vymysleli aplikaci, která doporučí vhodné jídlo podle momentální nálady.

Menu sestavené podle výrazu vašeho obličeje

Profesor Charles Spence ve spolupráci s Just Eat (britská donáška jídla) a šéfkuchařem Ferranem Adrià vytvořil aplikaci E-A-T (Emotion-Analysis-Technology). Aplikace nejdříve identifikuje náladu uživatele a potom mu nabídne dokonalé menu. Například při naštvání vám doporučí konzumaci hořké čokolády a ořechů, je v nich totiž hořčík, který uklidňuje.

unnamed-large_transusuing1gfunoq8rbusnk0hk1mdtumceh_nearsd702i

Ke správné detekci nálady používá aplikace technologii rozpoznávání obličeje. Analyzuje vrásky na čele, sklon rtů, oči a další aspekty, podle nichž rozeznává hněv, únavu, smutek, úzkost, radost nebo překvapení.

Nálada ovlivňuje vnímání chuti

Podle profesora Spence emoce ovlivňují to, jak vnímáme chuť. Když jsme smutní, jídlo nám nechutná tak dobře, jako když jsme veselí.

Několik šťastlivců už na konci listopadu aplikaci otestovalo. Těm, kteří byli opravdu šťastní, byly servírované grilované kuřecí špízy a pita chléb.

Zdroj: The Telegraph

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru