Dnes vyšlo 15 článků

Aplikace upozorní na těhotnou ženu v metru, která si potřebuje sednout

Metro je narvané, vy jste těhotná a všechno vás bolí – troufla byste si zeptat se někoho, zda by vás pustil sednout? Drtivá většina žen ne, a přesně z tohoto důvodu existuje aplikace Babee on Board.

Aplikace Babee on Board, kterou vyvinula společnost z Londýna, by to udělala za vás. Pokaždé, když těhotná žena stiskne tlačítko, aplikace odešle oznámení do chytrých telefonů v okolí a upozorní cestující, že někdo potřebuje volnou sedačku. Celé to funguje přes Bluetooth, autoři počítali s absencí signálu a WiFi.

Systém je vlastně složen ze dvou aplikací. Request Seat používají těhotné ženy a Offer Seat je určena cestujícím, kteří jsou ochotni obětovat své místo. Užitečné to bude nejspíš zejména pro ženy v počátečních měsících těhotenství, kdy ještě není vidět bříško. Nastávající maminky s velkým břichem cestující většinou pouštějí. I v prvních týdnech se však žena může cítit mizerně.

babee

Inspirací k aplikaci byla skutečná událost

Jednoho z tvůrců vedla k aplikaci příhoda z vlastního života. Kdysi seděl v přeplněném metru a vedle něj byla asi osmdesátiletá žena. Ta se o chvíli později zvedla a nabídla své místo těhotné ženě. Developer se celou dobu díval do mobilu, ani si nevšiml, že opodál stojí těhotná žena. A tak vymyslel tuto aplikaci.

Aplikace se zatím bude testovat v Londýně, pak by měla být k použití po celém světě. Prý se jedná i o integraci této funkce do různých operačních systémů. Bohužel ani pro těhotné není aplikace zdarma, stojí asi 125 korun, výdělek je však věnován na vývoj. Dobrovolníkům nabízejícím své místo je k dispozici bezplatně.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru