Aplikace umožňuje setkat se s přáteli na imaginárních místech

Virtuální realita je parádní, ale zažívat všechny ty neuvěřitelné věci, které vypadají jako skutečné, sám, je docela nuda. Nová aplikace s názvem vTime doufá, že to změní. Uživatelům nabízí možnost sdílet své zkušenosti s ostatními. Do virtuálního světa vyšle rovnou několik postaviček, které se mohou navzájem ovlivňovat. Každá z nich představuje nějakého reálného člověka.

Aplikace vTime vyžaduje jen smartphone a Google Cardboard (záležitost dvou stovek) nebo headset Samsung Gear VR. Samozřejmě nesmí chybět ani parta kamarádů, protože o tom to celé je.

vt

Prostředí možná není zpracované tak graficky působivě, jak jsme z virtuální reality zvyklí, přesto je to působivý zážitek. Pocit, že jste na stejném imaginárním místě s přáteli, je nepopsatelný. Nic takového ještě doposud nebylo možné.

vt2

Tři nebo čtyři přátelé se mohou ve virtuálním světě potkat u táboráku, v Paříži, v lese, v soukromém letadle, při horolezectví, na pláži a dokonce ve vesmíru na zasedání na vesmírné stanici. Představte si, že se se svými přáteli vydáte na dovolenou do Paříže jen za pomoci headsetu pro virtuální realitu. Jasně, grafika není super realistická, ale jsme teprve na začátku.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru