Dnes vyšlo 15 článků

Aplikace studenty uplácí jídlem za to, že nepoužívají mobil v hodině

Aplikace studenty uplácí jídlem za to, že nepoužívají mobil v hodině

Za dob vašich studií to tak možná nebylo, ale v dnešní době jsou nudné školní hodiny ideální příležitostí, jak si zahrát nějakou hru, zkontrolovat sociální sítě, psát si s kamarádem a vyfotit se na Snapchat. Ale studenti z kalifornské univerzity mají důvod tohle nedělat. Dostávají za to jídlo zdarma.

Je za tím aplikace Pocket Points, která hlídá, jak často používají mobily během vyučování. Když je nepoužívají, jsou odměněni slevami a body, které mohou uplatnit v restauracích v areálu školy.

Jak to funguje?

Stáhnete si aplikaci Pocket Point a zapnete ji, když vcházíte do třídy. Pomocí sledování umístění pozná, jestli náhodou nelžete. Když zhasnete displej telefonu, aplikace to zaregistruje a sleduje, jak dlouho trvá, než ho zase odemknete.

Čím déle necháte telefon jen tak ležet, tím více bodů získáte a tím více jídla zdarma budete mít. Vydělat jeden bod trvá asi dvacet minut, ale čím více lidí si aplikaci stáhne a používá ji ve stejnou dobu, tím rychleji se body dají získat. Například za 15 bodů získáte v místní restauraci Pita Pit dvě sušenky.

Vlastně to není nic nového. Jen si vzpomeňte, jak vás uplácela maminka, abyste se učili. Neslibovala vám náhodou čokoládu za to, že si uděláte úkol do matematiky? Ale protože Pocket Body je určená pro vysokoškoláky, neříká se tomu uplácení. Je to systém motivující ke vzdělávání. Sice možná trochu ztloustnete, když ho budete používat, ale přibydou také vědomosti a to se vyplatí.

Zdroje: DailyDot, Onwardstate, fotografie: Flickr – rob_rob2001

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru