Dnes vyšlo 15 článků

Aplikace první pomoci – povinná výbava vašeho telefonu

Aplikace první pomoci – povinná výbava vašeho telefonu

Každý řidič by měl ovládat základy první pomoci, ale člověk si nemůže pamatovat vše. Proto Český červený kříž vytvořil aplikaci, která má uživatele seznámit s první pomocí a popřípadě, aby ji využili přímo v praxi (alespoň do příjezdu odborníků)

Jistě jste někdy slyšeli, že za několik desítek let budou létající auta a náramky, které budou neustále monitorovat náš tep a v případě zastavení automaticky zavolají záchrannou službu. Je jen otázkou času, kdy se tato technologie objeví a rozšíří mezi lidi. Dobré je nyní mít v mobilu nainstalovanou aplikaci, která vám poskytne základy první pomoci. Rozhodně je to lepší než panikaření, neboť několika doteky na obrazovku zjistíte jak raněnému pomoci.

Nevíte, kdy se bude hodit

Každý držitel řidičského průkazu by měl znát alespoň základy z první pomoci, kterou může pohotově využít při nějaké nehodě. Pro neřidiče a pro jedince, kteří si nejsou jisti, že by v této situaci neudělali nějakou chybu, je určena aplikace První pomoc, kterou připravili pracovníci (lékaři a zdravotníci) Českého červeného kříže.

 Screenshot_4

Krizové situace je třeba co nejrychleji řešit

Aplikace je systematicky rozdělena do několika částí, které uživateli usnadní orientaci. V první sekci naleznete, jak postupovat při krizové situaci, která může nastat například při automobilové nehodě nebo na ulici. Mezi ty nejpotřebnější a nejdůležitější patří infarkt, astmatický záchvat, bezvědomí, krvácení, popáleniny apod. Pro lepší zvládnutí a aplikování první pomoci jsou návody provázeny konkrétními ukázkami v podobě videí, velkého množství podrobných obrázků a dalšími názornými pomůckami, které doplňují informace o další postupy dle závažnosti zranění.

lůk

Pozor na agresivní spoluobčany, tsunami a tornáda

Další sekce se specializuje hlavně na prevenci, kde se seznámíte, jak předcházet napadení agresivního člověka a co v tomto případě dělat. Následně zde naleznete návod, jak vzdorovat vysokým a tropickým vedrům, nechybí ani postupy, co dělat při tornádu nebo tsunami, které spíše doopravdy využijete při dovolené.

TIP: Aplikace také nabízí seznam, u kterého si můžete postupně odškrtávat činnosti, které jste už udělali.

Náhled do aplikace #3

„ Jsem v nouzi“

Další část nazvanou „v nouzi“ využijete doopravdy, když se už něco velkého stane a pomoc je více než nutná. Příkladem může být poleptání nebo otrava nějakou škodlivou látkou, máte na výběr ze dvou možností, buďto rychle kontaktovat záchrannou službu nebo otevřít aplikaci nazvanou První Pomoc, která se vám pokusí popsat postup prostřednictvím videa, obrázků nebo jednotlivě popsaných bodů. Aplikace nabízí i možnost přímého volání na důležitá čísla, takže můžete volat linku 155 jedním kliknutím.

Testy nakonec

V následující a předposlední části aplikace se můžete procvičit ze zkušeností, které jste nasbírali v první části aplikace. V několika jednoduchých testech si vyzkoušíte, jak jste byli důkladní při čtení a zda si vše pamatujete správně, v případě chyby vás aplikace upozorní na opakování testu.

Poslední sekcí jsou informace o Českém červeném kříži, o darování krve, o kurzech první pomoci apod.

zdroj: androidportal.zoznam.sk, foto: www.sxc.hu

 

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru