Aplikace Pubtran vám poradí, do jakého vagónu metra nastoupit

Mobilní aplikace Pubtran se vyznačuje mnoha funkcemi. Poskytuje spolehlivé informace o dopravě v Praze a na jejích příměstských linkách v Jihomoravském kraji. Za mobilní aplikací stojí společnost Seznam.cz, která spolupracuje s koordinátory integrovaných dopravních systémů.

Zajímavou novinkou této aplikace je, že vám poradí, do kterého vagónu pražského metra nastoupit, aby byla vaše cesta nejrychlejší. A zároveň se dozvíte, zda mají spoje dopravního systému v Jihomoravském kraji zpoždění.

metro_praha_pubtran

 „Na Pubtran se mohou lidé v Jihomoravském kraji a v Praze už spolehnout. Data, která zde máme pro aplikaci k dispozici, totiž pocházejí přímo od koordinátorů dopravních systémů. Na jižní Moravě vycházíme z Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) a v hlavním městě z Pražské integrované dopravy (PID). Díky dobré spolupráci tak můžeme do aplikace přidávat i další vychytávky, které lidem každodenní cestování zjednoduší,“ vysvětluje Jan Štěpán, produktový manažer aplikace Pubtran ve společnosti Seznam.cz.

Uživatelé v Jihomoravském kraji mohou aplikaci využít v případě, že se chtějí dozvědět, zda má jejich očekávaný spoj zpoždění. A naopak v hlavní metropoli pomůže aplikace k rychlejším přesunům v metru, přičemž barevně označí vagón nacházející se nejblíže východu na cílové stanici.

zpozdeni_jmk_pubtran

„Ještě nedávno aplikace v Praze ani na jižní Moravě tak dobře nefungovala. Data jsme zde totiž přebírali od společnosti CHAPS a nedalo se na ně spolehnout. Lidé přišli na zastávku a tramvaj často jela úplně jinak. Takže jsme se rozhodli, že se spojíme přímo s jednotlivými kraji a hlavním městem,“ dodává Jan Štěpán.

Mobilní aplikace Pubtran, která je prozatím dostupná pro zařízení s operačním systémem Android, spatřila světlo světa na jaro loňského roku. Doposud čítá 600 tisíc stažení. Denně ji používají desetitisíce lidí.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru