Aplikace pro ženy: Tyhle boty musím mít!

Ženy obvykle neví, co chtějí. A stejně tak to mají i s botami. Když však vidí boty na nějaké jiné ženě, často jsou si naprosto jisty, že zrovna tyhle musí mít. Ale kde je teď jenom sehnat? S novou aplikací bez problému.

Britská společnost Cortexica vyvinula aplikaci, která napodobuje způsob, jakým náš mozek zpracovává obrázky. Možná to tak podle tohoto popisu nevypadá, ale tenhle vynález by vám skutečně měl pomoci najít tu pravou obuv přesně pro vás.

FindSimilar For Shoes srovnává tvar, materiál a design a hledá podobné výrobky v online databázi. Přesně takhle prý zpracovává obraz i mozek. Dalo by se ale říci, že vlastně pracuje trochu jako obrázkové vyhledávání na Googlu.

perfect-shoes

Podobný software, který vám má vyhledávat oblečení z časopisů, již prý existuje, ale není schopný identifikovat složitější tvary bot. A i společnost Cortexica vytvořila nástroj FindSimilar For Fashion, který je zaměřený nejen na obuv.

„Tato technologie je velmi vzrušující. Učí počítače vidět tak, jak vidíme my. To je obrovský skok kupředu, s jehož pomocí je možné jen vyfotit obrázek, vybrat detaily a porovnat je s databází,“ uvedl Iain McCready z britské společnosti Cortexica.

cortexica

Brzy si prý budete moci vyfotit člověka na ulici a koupit si kompletně přesně to, co má na sobě. Zatím vám ale nezbývá, než čekat. Aplikace ještě není běžně k dispozici.

Zdroj: Saharasamay.com, obrázky: Cortexica

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru