Aplikace pro správu sociálních sítí aneb Jak být na Androidu poblíž svým přátelům

Aplikace pro správu sociálních sítí aneb Jak být na Androidu poblíž svým přátelům

Lidé tráví všeobecně mnoho času na internetu, ale konkrétně  nejvíce na sociálních sítích. Netřeba jmenovat sociální síť Facebook, Twitter, Google + a mnoho jiných. Díky smartphonům se tato doba ještě prodloužila.

Lidé díky nim sdílí okamžitě informace a fotografie ze svých zážitků nebo si chatují, aniž by museli sedět u počítače. Sociální sítě se ale na mobilu přes webový prohlížeč načítají velmi pomalu, proto je lepší si stáhnout aplikaci konkrétní stránky. Níže poskytujeme přehled těch nejlepších a nejpoužívanějších aplikací, které naleznete na Google Play.

Facebook pro Android

Facebook je bezpochyby nejrozšířenější sociální sít po celém světě. Převážně teenageři u ní prosedí x hodin denně. Tato aplikace jim v podstatě umožňuje být online 24 hodin v kuse.  Stačí si aplikace stáhnout, nainstalovat a zadat email společně s heslem. Ovládání není nijak složité. Jedná se v podstatě o zmenšeninu klasického Facebooku na počítači. Po spuštění aplikace se vám zobrazí zeď s nejnovějšími příspěvky.

Funkce komentářů a tzv. „liků“ fungují bez problému. Nahoře máte dvě lišty. Horní modrá zobrazuje počet nových zpráv a oznámení. Vlevo nahoře můžete rozbalit ikonku, pomocí které můžete přepínat mezi profilem, nejnovějšími příspěvky, upozorněními a mezi mnoho dalšími. Díky šedé liště můžete napsat nový status, přidat fotografii nebo oznámit svou polohu.

Facebook Messenger

Pokud chcete aplikaci pouze na chatování, doporučuji tuto. Jedná se o zjednodušenou verzi té klasické. Ovládáte s ní jenom vaši poštu. Nově příchozí zprávy se vám v úvodním přehledu modře zvýrazní. Bezproblémová aplikace, kterou si stačí jen stáhnout.

Twitter

Stejně jako aplikace Facebooku, se jedná o zmenšeninu této sociální sítě.  Stačí jen zadat vaše uživatelské jméno a heslo a můžete ze svého mobilu na Twitteru fungovat. Horní modrá lišta vám nabízí možnost vyhledávání a napsaní nového „tweetu“. Díky té pod ní si můžete zobrazit hlavní příspěvky nebo svůj profil.

Seesmic

Tato aplikace s ikonou mývala je jedna ze dvou nejpoužívanějších aplikací, které vám umožňují zobrazovat si více sociálních sítí najednou. Vývojáři Seesmicu se zaměřili na dvě hlavní – Facebook a Twitter. Hlavní výhodou této aplikace je, že dokáže zobrazovat příspěvky z obou sociálních sítí najednou. Aplikace nabízí i widget, díky kterému budete mít přehled, aniž byste museli aplikaci spustit. Stačí ho jen umístit na plochu a být připojení k síti. Jeho velkou výhodou také je, že je mnohem rychlejší než oficiální aplikace obou stránek. Chat na Facebooku je to jediné, co chybí.

TweetDeck

Obdobná aplikace jako Seesmic. Změna spočívá v tom, že navíc zahrnuje  ještě sociální sítě – Foursquare a Buzz. V ČR nejsou ale moc rozšířené, proto je Seesmic mnohem více používaný než TweetDeck.  Podoba Facebooku je trochu ochuzená, protože se jedná o aplikaci od samotného Twitteru, to ale nezabránilo tomu, aby byla aplikace mnohými uživateli hodnocena lépe než samotná Facebook aplikace.

Google +

Aplikace pro zobrazení populární sítě Google Plus. Je velmi dobře uzpůsobená pro prohlížení na mobilu a veškeré příspěvky se načítají mnohem rychleji než přes klasický prohlížeč. Po stažení se vám aplikace rozdělí na dvě – Google + a Pokec. Nemusíte si tedy jako u Facebooku instalovat samostatnou aplikaci pro chat a ztrácet tak čas.

Kterou z nich používáte? Máte s nimi spíše pozitivní nebo negativní zkušenosti?

Komentáře

Nahoru