Aplikace pro správu emailu na Android: Které jsou nejlepší a jaké mají nedostatky?

Aplikace pro správu emailu na Android: Které jsou nejlepší a jaké mají nedostatky?

V některých situacích je velmi užitečné mít svou elektronickou poštu neustále u sebe. Díky smartphonům už nemusíte sedět jako přikovaní u počítače a čekat na důležitý email. Můžete si dělat, co se vám zlíbí, a přitom být neustále v obraze. Načítání emailů může být ale přes webový prohlížeč velice zdlouhavé. Proto je lepší si přímo stáhnout aplikaci od daného emailu. V tomto článku si můžete přečíst o kladech a záporech těch nejlepších a nejpoužívanějších z nich.

Gmail

Velmi rychlá a šikovná aplikace pro ty, kteří tento email používají. Bez problému si s její pomocí můžete číst nejnovější poštu, která se vám zobrazí hned po jejím spuštění. Také umožňuje prohlížet případné přílohy bez toho, aniž byste je museli stáhnout. Velkou výhodou programu je možnost stahování více účtů najednou. Přepínání mezi nimi je velmi snadné a rychlé.

Aplikace má bohužel i své nevýhody, které nijak zásadně nepřekáží, ale některým uživatelům by vadit mohly. Konkrétně se jedná o neschopnost přiblížit a oddálit text nebo prohlížení pošty offline. Tak či onak je aplikace hodnocena dobře a uživatelé jsou s ní vesměs spokojeni. Klienta od Googlu si můžete stáhnout zde.

K-9 Mail

Druhý nejlépe hodnocený klient, který Google Plus nabízí. Rychlá aplikace, která funguje téměř bez problému. Lze přepínat mezi jednotlivými účty, konfigurovat své kontakty, stahovat a odesílat poštu. Při stahování více emailů najednou se vám ale může stát, že se vám z nich stáhne jen polovina. Někteří uživatelé si také stěžují na nižší výdrž baterie. Na druhou stranu je to klient, který vám umožňuje ovládat email od Seznamu. Odkaz pro stažení.

Hotmail

Oficiální klient od Microsoftu funguje obdobně jako klient od Googlu. Jeho prostřednictvím si můžete zobrazit všechny složky emailu, včetně dílčích. Jako u Gmailu funguje zobrazování příloh bez problému. Aplikace vám umožňuje posílat emaily úplně stejným způsobem jako z počítače.

Pokud chcete jen odesílat a číst si emaily, je aplikace bezproblémová. Microsoft však uvádí, že vám aplikace dále umožňuje synchronizaci kontaktů a kalendáře. V tomto už aplikace tak dokonalá není. Další nevýhodou pro české uživatele je skutečnost, že aplikace není převedena do našeho mateřského jazyka. Stahujte zde.

Yahoo! Mail

Průměrný klient, který nabízí Google Play. Synchronizace s kontakty vám umožňuje posílat emaily jak vašim Yahoo! kontaktům, tak kontaktům, které máte uložené v telefonu. Upozornění na nový email se vám po jeho příchodu zobrazí na rolovací liště. Bohužel není Yahoo! Mail v českém jazyce. Stahujte ho na tomto odkazu.

MailDroid

Stejně jako K-9 Mail umožňuje přístup k emailu od Seznamu a mnoha jiným. Umožňuje přesně to samé, co všichni zmiňovaní klienti výše. Používá ho nejmenší počet uživatelů, přesto je s ním mnohdy větší spokojenost než se všemi předchozími.

Přímé aplikace k českým emailům bohužel zatím neexistují. Můžeme pouze doufat, že po aktualizaci emailu od seznamu se něčeho dočkáme.

Nic vám nezaručí, že budete s jedním z klientů 100% spokojeni. Musíte je vyzkoušet a vybrat si ten nejlepší pro váš telefon. Chyby se mohou vyskytovat jen na některých typech telefonů.

Používáte některý z uvedených klientů a jste s ním spokojeni? Nebo máte spíše negativní zkušenosti?

Komentáře

Nahoru