Locket, aplikace pro Android, dovolí uživatelům si vybírat reklamy

Locket, aplikace pro Android, dovolí uživatelům si vybírat reklamy

Locket, nový startup platící Android uživatelům za zhlédnutí reklam, se ptá uživatelů jaký typ reklam by chtěli vidět. Když uživatel nainstaluje Locket, tak při zamknuté obrazovce uvidí nějakou reklamu.

Může se jednat o nějakou nabídku, ale i o nějaký filmový trailer či něco úplně jiného. Za každé takovéto zhlédnutí reklamy uživatel dostane 0.01$ (v přepočtu 20 haléřů).

To se sice zdá málo, ale spoluzakladatelka a nyní ředitelka Locketu Yunha Kim řekla, že se to postupně bude během týdnu a měsíců sčítat, a že uživatelé mohou vydělané peníze darovat charitě, na dárkový poukaz nebo si je prostě vyplatit.

Takto vypadá reklama

Takto vypadá reklama

Locket začal fungovat před měsícem a Kim říká, že za tu dobu dostal už „tisíce e-mailů“ od lidí, kteří chtěji reklamy od specifických značek. Může vypadat trošku divně, že lidé si žádají o reklamy, ale podle Kim to je tím, že Locket zobrazuje pouze vysoce kvalitní reklamy.

Na začátku tohoto týdne Locket tedy spustil novou stránku, na které uživatelé mohou napsat značky, jejíž reklamy by rády viděli, a můžou hlasovat pro značky ostatních. Zatím na prvních místech jsou Sony, Samsung a  Google- mají více než tisíc hlasů.

To ale neznamená, že uživatelé se jejich reklam skutečně dočkají. „Pokud někdo řekne:„Hej, chci reklamu od Samsungu,“ nemůžu jim prostě zavolat a dát ji tam. Musím se řídit prodeji a místem a dalšími věcmi“ řekla Kim.

 

A takhle vypadá uvítací obrazovka Locketu

A takhle vypadá uvítací obrazovka Locketu

Rovněž Kim dodala, že její cíl je do vánoc přivést do Locketu reklamy těch nejpopulárnějších značek. Locket byl stáhnut více než 90 tisicí uživateli, a je zde kolem 80 tisíc aktivních uživatelů.

Zdroj: techcrunch.com

Komentáře

Nahoru