Aplikace Prisma má působivější filtry než Instagram

V App Store se objevila aplikace na impozantní úpravy obrázků. V Google Play by se měla aplikace objevit koncem tohoto měsíce. Prisma promění vaši fotografii na veledílo jako od renomovaného umělce.

Aplikace Prisma funguje podobně jako ostatní filtrační aplikace. Nicméně nejedná se o jednoduché filtry. Aplikace využívá neuronových sítí a umělé inteligence pro analýzu obrázku. A poskytuje složitý design na rozdíl od ostatních aplikací s filtry. V podstatě by se dalo říct, že Prisma je rovnováhou mezi uživatelskou přívětivostí Instagramu a algoritmu Deep Dream od Googlu (který používá například aplikace Dreamify).
 

I když si nejsme ještě jistí, jak bude vypadat rozhraní pro Android, pravděpodobně se od rozhraní pro iOS příliš lišit nebude. Prostředí je podobné jako v Instagramu. Ve spodní části se nachází velké kulaté tlačítko spouště a nad ním tři menší tlačítka – úprava blesku, přepnutí kamery a nastavení. A vpravo dole od velkého tlačítka spouště se zobrazuje miniaturní fotografie, přes kterou se dostanete k aktuální knihovně médií.

Stačí pořídit snímek anebo vybrat existující fotografii. Následně můžete vybrat filtr, který se vám bude nejvíce zamlouvat. A jakmile se vám některý filtr zalíbí, stačí ho vybrat a počkat pár sekund, než aplikace vytvoří mistrovské dílo.

Uživatelé zařízení značky Apple si mohou už aplikaci stáhnout z App Store. Nicméně uživatelé Androidu si budou muset ještě chvíli počkat.

 

Zdroj: Android Authority, Zdroj titulní fotografie: Instagram

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru