Aplikace pomůže lékařům odhalit demenci

Aplikace pomůže lékařům odhalit demenci

Diagnóza demence je velmi detailní a proto nesmírně zdlouhavá. Komplikuje práci lékaře a obtěžuje pacienta, který je již kolikrát dezorientovaný a postižený nezvratnou chorobou. Nová aplikace by ale měla zkrátit čas, potřebný k diagostikování demence, na neuvěřitelných deset minut.

Cantab je aplikace pro iPad, kterou vyvinuli lidé z Cambridge Cognition a je určena ke včasnému diagnostikování demence. Technologie je založena na systému testování, který vyvinuli na Univerzitě Cambridge, a má být jednoduchá na ovládání pro samotné pacienty.

Aplikace pomáhá, ale nenahrazuje péči skutečného lékaře

Aplikace Cantab je dostupná ve dvaceti jazycích a nabízí řadu rozšířených možností, třeba ukázat podrobné výsledky testu nebo je automaticky zařadit do složky pacienta. Společnost varuje, že aplikace rozhodně nenahrazuje odborné lékařské vyšetření. Je založena na testování poruch nálady i fungování v běžném životě. Jejím cíle je spíše navést lékaře, kterým směrem má vést další vyšetření.

Cambridge Cognition aplikaci poskytuje pouze registrovaným zdravotnickým pracovníkům ve Velké Británii, aplikace dosud není určena pro veřejnost. V současné době ji používá deset zdravotnických zařízení.

Zdroj: https://mashable.com/2013/07/04/app-diagnose-dementia/

Komentáře

Nahoru