Aplikace od XYZE a její digitální metr možná posunou nakupování oblečení na internetu o něco dopředu

Aplikace od XYZE a její digitální metr možná posunou nakupování oblečení na internetu o něco dopředu

Určitě se vám už někdy stalo, že při nákupu oblečení přes internet bylo oblečení o nějaké to číslo menší nebo větší. S novou aplikací od XYZE a jejich digitálním metrem se vám to už nestane.

Aplikace od XYZE k nám dorazila z Itále, byla vyvíjena osmnáct měsíců a jmenuje se On. Její tvůrci tvrdí, že jediným důvodem proč ještě lidi k nakupování oblečení užívají kamenných obchodů je všeobecný internetový zmatek ve značení velikostí. Spoustu eshopů má vlastní číslování a označení velikostí, člověku se tak může snadno stát, že mu přijde oblečení v úplně jiné velikosti.

Pokud si zakoupíte XYZE, příjde vám domů ještě digitální krejčovský metr. Tento metr je dlouhý sto šedesát centimetrů. Je připojený ke smartphonu přes rozhraní Bluetooth a přenáší naměřené hodny přímo do aplikace. Hodnoty se uloží a aplikace je přizpůsobí tabulkám firem s jinak uvedenými velikostmi. V metru je tří voltová baterie, které vydrží až čtyřicet osm měsíců.

„Lidé často nevědí, jaké číslo si mají objednat. U každého oblečení jsou tabulky s úplně rozdílnými údaji. Aplikace se snaží celý proces objednávání zjednodušit,“ řekli serveru techcrunch zakladatelé Paolo Spiga a Andrea Mazzon.

Věří že aplikace ušetří čas i peníze a lidé ocení jistotu při nakupování oblečení na internetu.

Aplikace je od 26. ledna na webu indiegogo.com, kde doposud nasbírala pouze 9% z požadované částky. Kampaň měla původně končit 7. března – ukončení se ale posunulo na 27. března.

Vypadá to, že lidé se raději změří starým dobrým krejčovským metrem a nakupují s rozvahou. Uvidíme jak celý projekt dopadne a jestli se rozvine technologie i ve modním směru.

Zdroj: trendwatcher.cz

 

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru