Tisková zpráva: Aplikace od Aquasoftu pomáhá Scania CER při rozhodování

Aplikace od Aquasoftu pomáhá Scania CER při rozhodování

Softwarová firma Aquasoft vyvinula na klíč pro společnost Scania CER Manažerský informační systém. Systém zpracovává velké množství nekonsolidovaných dat a vytváří z nich přehledné manažerské reporty, které manažeři celého středoevropského regionu společnosti Scania CER využívají pro každodenní rozhodování. 

Firma Scania CER oslovila společnost Aquasoft s poptávkou na vývoj flexibilního Manažerského informačního systému (MIS). Spolupráce mezi firmami byla zahájena vývojem úvodního prototypu, na kterém Aquasoft demonstroval svůj přístup k realizaci projektu na základě předloženého konkrétního zadání. „Hledali jsme partnera pro dlouhodobou spolupráci, který pochopí naše potřeby a na dodaném prototypu nás přesvědčí o svých kompetencích. Prototyp nebyl ve fázi výběrového řízení finančně kompenzován, což pro dodavatele představovalo jistou míru rizika. Řešení společnosti Aquasoft bylo expertní skupinou označeno za jasného vítěze a jsme rádi, že následná práce týmu Aquasoftu dokázala pomyslnou laťku během implementace ostré verze ještě dále posunout,“ říká Pavel Křepela, projektový manažer ze společnosti Scania CER.

Hlavním účelem MIS, vyvinutého a dodaného firmou Aquasoft, je zobrazovat v jednotných a přehledných reportech konsolidované výkonnostní ukazatele a provádět nad nimi nejrůznější analýzy. Získané informace využívají manažeři na všech stupních řízení společnosti Scania v rámci celého středoevropského regionu (CER). Manažeři tak mohou v MIS například sledovat vývoj EBIT, vývoj prodeje jednotlivých produktů a služeb, tržby jednotlivých poboček atd. Přístupová oprávnění zajišťují, aby se k určitým informacím dostali vždy pouze oprávněné osoby. Uživatelé pracují s předpřipravenými reporty, nebo si vytváří své vlastní ad-hoc reporty. Reporty mohou uživatelé mezi sebou sdílet. Data si prohlíží přes běžný webový prohlížeč a dostanou se k nim i z mobilních zařízení.

Vlastní projekt zahrnoval detailní analýzu, návrh řešení, implementaci, nasazení a jeho integraci do stávajícího prostředí Scania CER. „Projekt jsme realizovali postupně v několika fázích v souladu se zvolenou implementační metodikou Scrum. Řešení jsme vyvinuli v .NET 4,5 za použití komponent DevExpress ASP.NET,“ dodává k projektu Pavel Mrzena, vedoucí projektu ve společnosti Aquasoft.

V současné době Aquasoft pokračuje na dalším rozvoji Manažerského informačního systému. Řešení typu Business Intelligence a manažerského reportingu patří mezi stěžejní kompetence Aquasoftu, více informací naleznete na samostatných stránkách www.bi-reporting.eu.

O Aquasoftu
Aquasoft patří mezi přední domácí firmy zaměřené na dodávky softwarových aplikací. Na trhu působí od roku 1996. Za dobu své existence úspěšně realizoval celou řadu vývojových a integračních projektů zahrnujících geograficky, procesně i věcně velmi rozsáhlé systémy. Tým více než 100 kvalifikovaných profesionálů zaručuje nejen prémiovou kvalitu poskytovaných služeb, ale také ryze osobní přístup ke každému klientovi. 

O Scania
Scania je špičkovým výrobcem a dodavatelem těžkých nákladních vozidel, autobusů, autokarů, průmyslových a lodních motorů. Společnost též nabízí širokou řadu doplňkových služeb. Pobočky se nacházejí ve více než 100 zemích. Scania CER má sídlo v Praze a tvoří jí Scania v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

 

KONTAKT:

Iva Pavlousková

Specialistka pro externí a interní komunikaci

e-mail: i.pavlouskova@aquasoft.eu

tel. +420 281 093 444

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru