Aplikace navede fanoušky k nejbližším toaletám a pivu

Aplikace navede fanoušky k nejbližším toaletám a pivu

Je to klasický gordický uzel všech sportovních fanoušků: potřebujete si odskočit nebo máte chuť na další pivo, ale zároveň máte strach, že ve frontě na nápoj nebo toalety zmeškáte příliš mnoho ze hry a nedejbože nějaký klíčový moment.

Pro fanoušky jednoho z týmů americké NFL bude již brzy tento problém minulostí. Tým San Francisco 49ers nedávno odhalil vylepšený Leviho Stadion v Santa Claře v Kalifornii, který je vybaven neuvěřitelným množstvím technologických vymožeností.

Rychlý internet a hlavně aplikace, která měří délku fronty na záchod

Stadion je například vybaven vysokorychlostní mobilní infrastrukturou, která fanouškům umožňuje prohlížet nejlepší momenty ze hry nebo surfovat na internetu, aniž by jejich připojení bylo zpomaleno stovkami a tisíci dalších lidí kolem, kteří se právě pokouší o totéž.

Provozovatelé stadionu ale přidali jednu věc, která vzbudila největší rozruch: jedná se o aplikaci, která divákům utkání umožňuje mapovat nejkratší fronty u toalet a stánků s pivem či jídlem a tak efektivně rozvrhnout své putování za těmito základními potřebami.

Jednou třeba budou tito sportovní fanoušci vyprávět svým dětem o těch starých zlých časech, kdy museli čekat pět minut ve frontě a utekl jim rozhodující gól… Byla by i pro vás taková aplikace zajímavá? Kde jinde, mimo sportovní stadiony, byste ji rádi viděli?

Zdroj: https://mashable.com/2013/07/30/49ers-app-beer-bathroom/

Komentáře

Nahoru