Aplikace Bez Andreje aneb bojkot výrobků Agrofertu

Aplikace Bez Andreje aneb bojkot výrobků Agrofertu

Aplikace Bez Andreje sklidila nesmírný úspěch již minulý rok – používalo ji přes sto tisíc uživatelů. Princip aplikace spočívá v tom, že rozezná, zda zboží pochází z holdingu Agrofertu, který je vlastněn svěřeneckým fondem premiéra Andreje Babiše. Holding pojímá tolik firem, že se v tom běžný uživatel ztratí. Aplikaci nabízí internetový obchod prohlížeče Google Chrome. Ale jedná se o novou a vylepšenou verzi aplikace, která nese název: #sorryjako: Nakupujte bez Babiše.

Prvotní verze aplikace, tedy Bez Andreje, byla určena k běžnému nakupování. Přes fotoaparát svého mobilního telefonu jste naskenovali čárový kod a aplikace vám sdělila, zda je výrobek z dílny Agrofertu či nikoli. Pokud byl, na obrazovce se objevil červený trojúhelník s podobiznou samotného premiéra. Pokud ne, objeví se zelené kolečko s nápisem Bez Andreje. Nicméně nová appka je určena k nákupu zboží online, kde čárový kod načíst nemůžete. Rozšíření můžete použít na největších online obchodech potravin, tedy na nakup.itesco.cz, rohlik.cz, košik.cz. Aplikace je v internetovém obchodu Google Chrome popsána takto: „Čapí uličník si zaslouží přes zadek a opilé strašidélko Emílek věčné zatracení“.

Aplikace Nakupujte bez Babiše vyfiltruje z nabídky zboží to, co spadá pod křídla Agrofertu. Zboží od Agrofertu je buďto odstraněno nebo zamlženo. Například Rohlik.cz se nechal slyšet, že ze své nabídky nadobro vyřadí toastový chléb od Penam. Nesouhlasí se 100 milionovou dotací, kterou neproplatila Evropská unie a peníze byly použity na nákup nové linky k výrobě chleba. Peníze pocházejí od Státního zemědělského intervenčního fondu. Rohlik.cz nabídku takto upravil do doby, než nebude kauza objasněna.

Zdroj, foto: play.google.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru