Dnes vyšlo 15 článků

Aplikace na Android projdou před vydáním kontrolou

Aplikace na Android projdou před vydáním kontrolou

Google se rozhodl udělat přítrž volnému přidávání her na Google Play a bude všechny aplikace před uvedením do obchodu kontrolovat. Z obchodu by tam měly zmizet aplikace, které jsou nedodělané, nefunkční nebo nejsou k užitku.

Na Google Play se denně objeví desítky nových aplikací a k jejich přidání stačí mít účet Googlu, zaregistrovat se jako vývojář a zaplatit poplatek 25$. Jakmile Google dostane peníze, přestanete ho zajímat a můžete do obchodu přidat jakoukoliv aplikaci.

Google se tomuto rozhodl učinit přítrž a všechny aplikace přidané do obchodu budou kontrolovány na obsah malwaru nebo viru.

,,Tento nový proces vyžaduje tým expertů, který je zodpovědní za identifikaci porušení podmínek pro vývojáře dříve než se aplikace dostane do telefonu uživatele,” uvedl Google na svém blogu.

Všechny aplikace jsou testovány automatizovaným nástrojem, který testuje aplikaci na viry, spam a malwery. Pokud tento nástroj objeví něco podezřelého, aplikaci převezme lidská obsluha a detailně ji prozkouší.

,,Cokoliv dokáže odchytit náš nástroj, necháváme na něm. A cokoliv potřebujeme posoudit od člověka, necháme posoudit člověkem.” řekla ředitelka Google Play Purnima Kochikar.

Google je tak zcela bez zásahu člověk schopen identifikovat aplikace, které porušují pravidla. Dokáže rozeznat porušení copyrightu nebo erotický obsah. Kontrola Googlu trvá jen několik hodin, maximálně pak den, což je o něco rychlejší než iOS, který si na kontrolu aplikace rezervuje celé dny.

 Zdroj: theverge.com

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru