Dnes vyšlo 1 článků

Aplikace, které vám pomohou ohlídat vaši jízdu

Aplikace, které vám pomohou ohlídat vaši jízdu

Přehled aplikací pro bezpečnější jízdu

Statistiky jsou neúprosné – počet dopravních nehod, způsobených psaním nebo čtením SMS za volantem se stále zvyšuje. Napsání nebo přečtení SMS řidiče vyruší průměrně na 4,6 sekundy, což je dost dlouho na to, aby došlo k osudové nehodě. Uvádíme některé aplikace, které vám mohou pomoci mít nad vaší jízdou větší kontrolu.

Glympse

Aplikaci Glympse podporují všechny větší operační systémy, jedná se o aplikaci, která umožňuje sdílení své lokality v reálném čase. Zároveň se jedná o nástroj, pomocí něhož lze koordinovat setkání více lidí a navést je do určitého bodu z více směrů. Člověk nemusí psát SMS, že nestíhá, neboť si ostatní účastníci setkání mohou jeho polohu snadno najít a sledovat sami. Některé vybrané modely značek BMW, Mercedes a Ford integrují uživatelské rozhraní aplikace do palubních desek vozu. Podobně funguje také aplikace Twist.xsJL.bezpecna_jazda_184_jpg

OneProtect

Tato aplikace je zatím dostupná pro Android a Blackberry, v nejbližší době by měla přibýt dostupnost ve Windows Phone a iOS. Jedná se o aplikaci, znemožňující telefonovat nebo odesílat SMS zprávy. Často ji využívají rodiče nebo firmy, které takto na dálku zajišťují, že jejich zaměstnanec věnuje jízdě maximum pozornosti.

Drive Off

Androidová aplikace je schopná reagovat na rychlost vaší jízdy. Jakmile přesáhnete 16 km/h, aplikace automaticky vypne všechna upozornění a ztiší příchozí hovory. Průzkumy totiž ukazují, že i pouhé pípnutí přicházející SMS může vaši pozornost výrazně ovlivnit.

Zdroj: https://www.itnews.sk

Zdroj obrázku: https://www.itnews.sk

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru