Dnes vyšlo 15 článků

Aplikace, která vypočítá, jaká je pravděpodobnost, že se vaše letadlo zřítí

Apple stál na začátku moderní éry mobilních aplikací s reklamní kampaní, která nesla název ve znamení patentovaného sloganu “There is an app for that”, v překladu “Máme pro to aplikaci”. Vývojáři nás o pravdivosti tohoto sloganu přesvědčují v dnešní době stále více.

Na AppStoru existuje aplikace, která vám zodpoví otázku, na kterou se budete pravděpodobně ptát při nastupování do letadla. Tou otázkou je, zdali se vaše letadlo zřítí. Přesněji nazvaná aplikace “Am I Going Down”, vám vypočítá pravděpodobnost pádu konkrétního modelu letadla a leteckého spojení. Pouze stačí, abyste zadali místo odletu a příletu, leteckou společnost a model letadla.

Zároveň vám aplikace také ukáže, kolik let byste museli denně létat, abyste na dané lince pravděpodobně zažili havárii letadla. Většina lidí má z létaní podvědomí strach, ale přitom jde o jednu z nejbezpečnějších forem dopravy.

screen322x572

prostředí aplikace

Jenom pro vaše porovnání. Největší letecká katastrofa se stala v roce 1977 a zahynulo při ní 583 lidí. Stejný počet lidí zemře každých osm hodin v Americe, kvůli srdečním chorobám. Jinými slovy se vás aplikace snaží zajímavou formou ujistit v tom, že můžete při vašem letu cítit bezpečně.

screen322x572 (1)

prostředí aplikace

Aplikaci si můžete stáhnout na AppStoru za 0,99 Euro.

 

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru