Aplikace, která vám poví, proč vaše miminko pláče

Výzkumný tým z Taiwanu vytvořil aplikaci Infant Cries Translator, která rozlišuje druhy pláče malých dětí. Tato aplikace je schopna rozlišit čtyři základní druhy pláče miminek na základě porovnání s pláčem z velmi široké databáze, která byla pořizována celkem dva roky.

Trápí vás, že vaše miminko pláče a vy nevíte proč? Tým vědců z Taiwanu po dobu dvou let shromažďoval databázi cca 200 tisíc nahrávek dětského pláče. Z této databáze výzkumníci pod vedením Chang Chuan-Yu a Dr. Chen Si-Da zjistili, že existují jemné rozdíly v akustice.

Jakmile vaše miminko začne plakat, aplikace Infant Cries Translator zanalyzuje jeho pláč během 15 sekund a na vašem telefonu se zobrazí, zda je hladové, ospalé, bolí ho bříško nebo má mokré plenky. Výzkumníci tvrdí, že na základě průzkumu mezi uživateli, je přesnost analýzy 92%.

crying-baby-app-010116

Dle výzkumného týmu má používání této aplikace smysl zhruba do 6 měsíců. Pak už je dítě více ovlivňováno vnějším prostředím a přesnost analýzy se velice snižuje. Aplikace je neustále aktualizována. Díky algoritmu strojového učení si rodiče mohou zřídit vlastní nastavení.

„Po stažení aplikace potřebujeme pouze vyplnit datum narození dítěte a státní příslušnost. Jakmile dítě začne plakat, je nutné stisknout nahrávací tlačítko po dobu 10 sekund a zvuk bude uložen do Cloud Drive. Po analýze pláče bude zvuk převeden do mobilního telefonu a rodiče získají informaci, proč jejich dítě pláče.“

Apikaci Infant Cries Translator pro iOS nebo Android bude možné pořídit na App Store nebo Google Play za pouhých 2,99 dolarů (cca 75 Kč).

Zdroj/foto: ibnlive

Komentáře

Nahoru