Dnes vyšlo 15 článků

Aplikace Facebook umožňuje nahrávání fotografií v HD

Při nahrávání fotografií přes mobilní aplikaci Facebook se jejich kvalita výrazně snížila. Modrobílá sociální síť pro menší zatížení svých serverů fotografie komprimuje. Nicméně za nízkou kvalitu byla příliš kritizovaná, a proto před několika lety uživatelům umožnila nahrávat fotografie ve vyšší kvalitě, ale pouze z desktopového počítače. Nahrávat fotografie v HD kvalitě bude možné také přes mobilní aplikaci.

Někteří uživatelé už mají zpřístupněnou možnost nahrávat fotografie přes mobilní aplikaci v HD kvalitě. Aktuální verze mobilní aplikace Facebook je 68.0.0.37.59, přičemž uživatelé s novou funkcí mají stejné označení verze. Pravděpodobně se aktualizace aktivuje přímo na serverech Facebooku a spouští se náhodným uživatelům.

nexus2cee_Screenshot-March-18-2016-133-PM2-329x585

Nastavení HD kvality v mobilní aplikaci Facebook

Rozdíl v kvalitách fotografií

Uživatel, který už má zpřístupněný novou možnost nastavení, nahrál na sociální síť dvakrát (jednou v HD kvalitě, jednou bez HD kvality) stejnou fotografii s původním rozlišením 5 312 x 2 988 pixelů a velikostí 6 MB.

Při vypnutém nastavení HD fotografie získala velikost 58 kB, což je skutečně výrazná komprese. A rozměry zkomprimované fotografie byly 960 x 540 pixelů.

Při zapnutém nastavení HD fotografie získala velikost 443 kB a rozměry 2 048 x 1 152 pixelů. Přestože se jedná opět o výraznou kompresi, čísla jsou trochu přijatelnější.

Facebook dokáže zobrazit fotografie s maximální šířkou 2 048 pixelů. Pakliže budete nahrávat větší fotografie, vždy dojde k nemilosrdné kompresi.

Zdroj / Foto: Android Police

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru