Dnes vyšlo 15 článků

Aplikace Clubhouse jako LinkedIn v audiu

Aplikace Clubhouse jako LinkedIn v audiu

Prakticky v celém světě je aktuálně omezený pohyb, zavřené restaurace a v zaměstnání převládá forma homeofficu. Jediné místo, kam se člověk dostane je obchod nebo příroda. V každodenním uspěchaném, ale sociálně aktivním životě před coronavirovou pandemií jsme se velmi často stýkali s lidmi z oboru a povídali si.

Takové to „tlachání“ v práci u kafe, při obědě nebo na meetingu, je pryč. Zmizelo z našich životů a jen těžko ho nahradit. Sociální bublina splaskla a nafouknout ji bude trvat hodně dlouho. Izolace stále přetrvává, ale tvořiví podnikatelé našli způsob, jak odborné klábosení nahradit. Odpovědí je aplikace Clubhouse.

44cf49ed-b6d4-437c-b0ad-671886c83f7e-clubhouse1png.PNG

Clubhouse se zaměřuje na jakékoliv téma, které moderátor diskuse uvede. Do diskuse, přesněji to „roomu“ se dostanete přes potvrzení pozvánky, kterou vám některý aktivní uživatel zašle. Roomy jsou populární mezi marketéry, kreativci a podnikateli. Clubhouse by měl rozvíjet hodnotné debaty, které budou odborně zaměřené. Nicméně najdete tam i takové roomy, které doslova nahrazují hospodské klábosení u piva.

Clubhouse je v Česku fenoménem posledních dní. Vypadá to, že jeho popularita jen tak neklesne, spíše naopak. V aplikaci se potkáte s jmény nejznámějších tvůrců na českém internetu. Aplikace vznikla v Americe, kde získala deset milionů dolarů od slavných investorů Marca Andreessena a Bena Horowitze. Její aktuální verze je určena pouze pro omezené množství uživatelů, resp. musíte zkrátka dostat pozvánku. Clubhouse se přirovnává k takovému Linkedinu ve formě audia. Do jednotlivých místností totiž nemůžete jen tak poslat obrázek nebo video. Můžete komunikovat jen hlasově. Aplikace umožňuje být aktivním nebo jen pasivním účastníkem roomky. Diskusi můžete poslouchat i během jiných činností, běží na pozadí. Prakticky jsou to živé podcasty.

Zdroj,foto: bustle.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru