Aplikace Bonzačka jako účinný nástroj k potírání daňových úniků

V posledních měsících je stále skloňovanějším tématem elektronická evidence tržeb, přičemž při této příležitosti vznikají různé parodické obrázky i webové stránky. A jednou z takových stránek je Bonzačka.cz, která láká na stažení mobilní aplikace. Prostřednictvím této aplikace údajně můžete nahlásit podezřelé jednání, například pokud vám nevydali účtenku v restauraci.  

Webová stránka uvádí, že aplikace s názvem Bonzačka pochází s dílny Ministerstva financí a že se jedná o nástroj k potírání daňových úniků.

„Oddělení pro odhalování podezřelé činnosti Ministerstva se bude zabývat každým podnětem zaslaným prostřednictvím aplikace,“ je uvedeno na webové stránce.

bonzacka

Dalším lákadlem je, že pět šťastlivců může vyhrát víkendový pobyt na farmě Čapí hnízdo. Šanci na výhru mají zejména ti, kteří zašlou nejvíce hlášení.

Doposud působila webová stránka i trochu věrohodně, ale jakmile kliknete na možnost stažení aplikace, potom vám dojde, že se jedná pouze o vtípek. Zobrazí se vám hlášení:

„Vážně si chtěl stáhnout aplikaci Bonzačka? Tak běž před zrcadlo a koukni se na sebe. To co vidíš je opravdu velkej ubožák. No snad jsi na to klikl jen ze zvědavosti. Pak bude fajn, když stránku Bonzačka.cz pošleš dál. Schválně kolik ubohých bonzáčků se objeví.“

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru