Dnes vyšlo 15 článků

AOL prodává Microsoftu patenty v hodnotě 1,1 miliardy dolarů

AOL souhlasí s prodejem téměř 800 svých patentů. Microsoft také získal právo na nákup ještě dalších téměř 300 patentů. Obchod oznámil CEO společnosti AOL Tim Armstrong.

Na základě této zprávy akcie AOL vyrostly o 39 % na 25,63 $. AOL chce tyto prostředky vyplatit akcionářům společnosti. Každý akcionář tak obdrží navíc 15 $ „na ruku“.

Po prodeji zůstane ještě v portfoliu přibližně 300 patentů, které zajišťují technologii reklamy, vyhledávání, generování obsahu, obsluhu sociálních sítí a kartografii. Obchod je zajímavý tím, že v poslední době došlo k řadě patentových sporů, o kterých jsme psali: Soudní bitva mezi Facebookem a Yahoo pokračuje.

AOL (bývalá America Online Inc.) byla založená v roce1983, nyní patří Time Warner. Je největším ISP světa (Internet Service Provider – poskytovatel služeb přístupu k internetu) a provozuje  čtvrtý největší vyhledávací systém BEBO a sítě ICQ a AIM. Také vlastní přehrávač WinAMP, prohlížeč Netscape a největší katalog stránek světa Open Directory Project.

Zdroj: WalStreetJournal

Štítky: , , , ,

Komentáře

Nahoru