Dnes vyšlo 15 článků

Antivirus Panda identifikoval sám sebe jako malware

Vývojářům antiviru Panda se povedl opravdu hezký kousek. Díky nim to vlastně vypadá, že antivirus může být skutečně nebezpečný a může poškodit váš počítač. Nevěříte? A jak to vlastně vypadá, když chce antivirus odstranit sám sebe?

Středeční aktualizace španělského antivirového programu Panda omylem přinesla docela legrační problém. Panda označila pár svých souborů jako malware a přesunula je do karantény. Kvůli tomu samozřejmě následně přestala fungovat. Horší je ale to, že nešlo pouze o funkčnost programu. Některé počítače se pak nebyly schopny připojit k internetu.

panda_internet_security

Dokud jste se viru nechtěli zbavit, vlastně se nic nestalo

Není jasné, kolik lidí se s problémem setkalo, ale údajně šlo o uživatele produktů Panda Cloud Office Protection, Retail 2014 a Panda Free AV. Společnost chybu hned opravila, ale varovala, že za určitých podmínek je možné, že budou problémy přetrvávat. Hlavně svým uživatelům zdůraznila, ať počítače nevypínají. Pokud jste neuposlechli a potvrdili Pandě, že chcete infikované soubory zničit a následně restartovat počítač, znesnadnili jste možnost opravy chyby. Počítač se pak totiž nechtěl připojit k internetu a nedostala se k vám oprava chyby.

panda_tweety

Mimochodem moc se nesmějte, občas se podobné věci stávají. V roce 2010 McAfee dokonce omylem označil jako vir a smazal zásadní soubor nutný k běhu operačního systému Windows XP. A to pak teprve byly problémy…

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru