Antivirový magnát MacAfee je hledán policií

Policie v Belize pátrá po zakladateli antivirových programů pro podezření z vraždy. John MacAfee podle místních zdrojů zastřelil stavebního inženýra z USA Gregoryho Vianta Faulla. Zločin se měl stát v noci z neděle na pondělí.

Zatím John MacAfee nebyl obviněn a je hledán jako podezřelý. K nešťastné události mělo dojít po hádce obou mužů o psech. Gregory Viant Faull byl nalezen mrtvý u bazénu s prostřelenou hlavou. Spekuluje se také o tom, že MacAfee se podílel nějakým způsobem na obchodu s drogami ve Střední a Jižní Americe. John MacAfee v Belize podnikal a vlastnil bezpečnostní agenturu, ekologickou organizaci a několik nemovitostí. Se sousedem měl občasné spory a také si podával stížnost na otrávení svých psů.

U zakladatele společnosti MacAfee byly již dříve problémy se zákonem. V květnu tohoto roku speciální policejní jednotky obsadily jeho dům a zadržely ho. Bylo mu sděleno obvinění z nezákonného držení zbraně a výroby drog. Obvinění bylo později zrušeno.

McAfee je společnost, která se zabývá ativirovými programy. Sídlo má v USA ve městě Santa Clara. V únoru roku 2011 společnost koupil Intel za 7,68 miliardy dolarů. MacAfee Antivirus byla založena roku 1989 a v roce 1992 se stala veřejnou obchodní společností. I s touto společností byly problémy. MacAfee vytvořil virus Michelangelo, který byl součástí antivirové ochrany a sharewarové licence, ale zastrašoval uživatele nebezpečím virové nákazy a nutil ke koupi produktů společnosti.

Zdroj: ABC News

Komentáře

Nahoru