Antivirové programy online: Neinstalujte je, ale přesto hledejte viry ve svém počítači

Antivirové programy online: Neinstalujte je, ale přesto hledejte viry ve svém počítači

Spolehlivá antivirová ochrana je základem práce na internetu. Existují kvalitní antivirové programy, které se instalují do počítače a jejich přehled jsme přinesli v předchozích článcích. Vlastníci mobilních zařízení raději ponechávají kapacitu paměti pro jiné aplikace nebo prostě nechtějí ztrácet čas instalací. Proto existují online řešení virové kontroly a ochrany před napadením zákeřným virem.

Hlavním pravidlem kontroly zavirování počítače je bezpečnost zdrojů, ze kterých se kontrola provádí. Nikdy nestahujte neznámé programy, které nabízejí skenování a odstranění virů nebo neprověřené online odkazy.

Arcavir ArcaOnline

Jedním z nejznámějších a nejúčinnějších antivirů je Arcavir. Na oficiálních stránkách si lze navolit v pravé části „Online scanner“ a zadat „Check Your Computer“.

Skenování vyžaduje ovládací program, který se zapíše na disk, ale skenování probíhá plně na straně serveru. Databáze virů online je vždy nejaktuálnější.

Kaspersky Online Scanner

Výborným programem je také skenování virů na stránkách Kasperskyho. Ke kontrole počítače je třeba povolit ActiveX. Po skenování bude nutné vyčistit počítač od nalezených virů. K tomu se použije program Virus Removal Tool nebo některý z dalších programů pro odstraňování virů, které jsou zdarma.

Kaspersky také nabízí plnou verzi Kaspersky Antivirus anti-virus 2012 k vyzkoušení na 30 dní.

ESET Online

Na českých stránkách Esetu nalezneme online skenování, které pracuje se všemi nejznámějšími prohlížeči a nabízí skenování vybraných objektů, pokud máme podezření na zavirování určité části počítače. Napadené soubory jsou automaticky přesunovány do karantény.

Skenování probíhá také anti-stealth metodou, která odhalí i maskovací programy, které skrývají viry.

BitDefender

Tento program nabízí rychlé skenování počítače pomocí tlačítka „Quickscan Your Computer“ na hlavní stránce BitDefenderu. Je velice rychlý, zahájení skenování trvá několik vteřin. Vyžaduje stažení malého programu, ale můžete si určit, zda bude pouze skenovat nebo viry rovnou likvidovat.

F-Secure Online Virus Scanner

Tento antivir se nachází na stránkách F-Secure a vyžaduje spuštění jazyku Java nebo stažení. Vyznačuje se důkladnou kontrolou a díky aktualizované databázi obsahuje nejnovější bezpečnostní prvky pro počítač a viry tak precizně odhaluje.

McAfee FreeScan

Skenování počítače ze stránek známého výrobce komplexní antivirové ochrany je možné rovněž i online. Skenování má propracovanou diagnostiku a lehce se ovládá. Nezatěžuje procesor a rychle zjistí bezpečnostní rizika počítače. Odhaluje všechny známé a nové viry.

Panda ActiveScan

Pracuje na základě instalace jednoduché aplikace. Odhalí všechny možné viry, červy a trojské koně. Nevýhodou je nutnost zakoupení placené aplikace pro odstranění virů. Slouží tedy k infromování o situaci v pořítači z hlediska napadení viry.

Nachází se na oficiálních stránkách.

Symantec Security Check

Na stránkách Symantecu jsou na výběr dvě možnosti skenování. Můžeme si nechat zjistit míru bezpečnosti a ochrany počítače nebo skenování na přítomnost virů. Skenování je rychlé a ovládání příjemné a přehledné.

Podstatou všech antivirových programů je online skenování z nejnovější databáze virů. Dobu a čas skenování si můžeme zvolit sami. Online antiviry nevyužívají takový objem operační paměti a nezatěžují počítač tolik jako běžné antivirové programy, které se instalují. Na druhou stranu je potřeba provádět časté skenování a hlavně skenovat pouze ze známých a zabezpečných zdrojů.

Komentáře

Nahoru