Antimonopolní úřad hrozí společnosti Apple zastavením činnosti na trhu v Itálii

Podle italských zákonů má kupující elektronických zařízení právo na dva roky bezplatné záruky. Společnost Apple prodávala svoje výrobky pouze s jednoletou garancí a delší záruku si musel kupující zaplatit přes takzvaný AppleCare Protection Plan.

Takto se tedy kupující musel za peníze postarat o dvouletou záruku doplacením peněz. Služba pro ochranu trhu v Itálii (L’Autorita Garante della Concorrenza e del Mercato) v prosinci minulého roku udělila pokutu společnosti Apple ve výši 400.000 Euro za dezinformace o záruce a 500.000 Euro za špatnou informaci o službě AppleCare Protection Plan.

Zároveň bylo uloženo společnosti Apple změnit podmínky záruky tak, aby odpovídala italským zákonům, publikovat na svých stránkách uloženou pokutu a do 90 dní prodloužit záruku. Společnost Apple nevyplnila tyto příkazy a nyní jí hrozí měsíc zákazu činnosti v Itálii. Také se snažila změnit rozhodnutí soudní cestou, ale neuspěla.

Společnost Apple čelí řízení o kartelové dohodě s vydavatelem elektronických knih a vede řadu patentových sporů se společností Samsung.

Zdroj: All Things D

Komentáře

Nahoru