Dnes vyšlo 15 článků

Anticenu za únik dat obdrželo Ministerstvo školství

Anticenu za únik dat obdrželo Ministerstvo školství

Dalšími „oceněnými“ jsou Penta Investments a NASA

Včera odpoledne se v pražském divadle Karlín udělovaly anticeny za laxní přístup k zabezpečení dat uživatelů – Data Leak Awards. Odborná porota nakonec zvolila jako „vítěze“ za Českou a Slovenskou republiku Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a společnost Penta Investments. Cenu za úniky informací si v zahraničí odnesla NASA a společnost PricewaterhouseCoopers.

Jedná se o nultý ročník této akce, kterou pořádá společnost Safetica Technologies. Porota vybírala oceněné podle řady kritérií, mezi něž patřil například charakter uniklých nformací, způsob jejich úniku a rozsah takto zaviněných škod. Společnost Penta Investments poškodila tisíce lidí v Česku, na Slovensku, v Polsku a dalších zemích tím, že na internet pronikly jejich životopisy. Ministerstvo školství si pak anticenu „zasloužilo“ zveřejněním údajů stovek romských studentů.

Zahraniční ceny pak byly uděleny za ztrátu flashdisku s citlivými údaji (PwC) a krádež nezabezpečeného notebooku s údaji 40 000 zaměstnanců (NASA). Podle statistických údajů je pouze 20% úniků dat záměrných, ke zbylým 80% úniků dojde nezáměrně – omylem, krádeží, ztrátou. To však na významu hrozby nijak neubírá.

Zdroj: https://www.itbiz.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru