Dnes vyšlo 15 článků

Anthénea: kulatý dům plavoucí na moři

Anthénea: kulatý dům plavoucí na moři

Pokud už jste znuděni bydlením na souši, máme pro vás jeden tip – a nejedná se o houseboat. Francouzský architekt Jean-Michel Duacancelle navrhl autonomní plovoucí příbytek, při jehož tvorbě se inspiroval hlubinnou laboratoří z Jamese Bonda. 

Pokud chcete spojit okázalost a ekologické bydlení z tzv. zelené architektury, za pozornost vám stojí obydlí, které je umístěno na mořské hladině. Nápad se bude líbit lidem, kteří jsou originální a nebo mají rádi samotu a moře. Mořský byt vypadá jako vodní UFO. Byt je ekologicky šetrný. Jeho pořizovací cena je 480 000 dolarů. Tento typ domu je pojmenván Anthénea. Zatím existuje celkem 5 prototypů. Hlavním funkčním vybavením je pět solárních panelů, díky kterým je plovoucí byt energeticky nezávislý. Do poloviny je „dům“ ponořen pod hladinou, tudíž se můžete zevnitř dívat do hlubin moře.

Anthénea, složená z laminátu, produkuje svou vlastní energii; je to zcela soběstačná. Kromě solárních panelů obsahuje šest výkonných baterií s možností dobíjení. Senzor vás sám informuje o úrovni energie, když je příliš nízká. Anthénea je údajně stabilnější než člun, případné vlnobití ustojí bez problémů.

Snímek obrazovky 2019-09-30 v 11.07.57

 

Snímek obrazovky 2019-09-30 v 11.07.48

 

Snímek obrazovky 2019-09-30 v 11.08.16

Futuristický domov se může pochlubit expanzivním skleněným dnem, které poskytuje epické výhledy pod vodou. Francouzský módní magnát Pierre Cardin – který do společnosti investoval – navrhl interiér, tudíž je velmi luxusní. Anthénea je rozdělena do tří obytných prostor: obývací pokoj s pohovkou a minibarem, ložnicí s kruhovým lůžkem a relaxační vanou a relaxační část na střeše. Všechno uvnitř je vytvořeno z udržitelných materiálů.

Anthénea je zatím k vidění na Francouzském pobřeží.

Zdroj, foto: robbreport.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru